ggg
ggg ggg

Za nami pełne atrakcji półkolonie „Młodego odkrywcy”

W ramach półkolonii „Młodego odkrywcy”, Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku we współpracy z Serockimi Inwestycjami Samorządowymi, na bazie Szkoły Podstawowej w Serocku przygotowało wiele atrakcji dla dzieci z klas I-IV.

O tym, że warto być ciekawym tego świata przekonali się uczestnicy tegorocznych półkolonii „Młodego odkrywcy”, które odbyły się w warunkach prawdziwej zimowej aury.
Organizatorzy półkolonii zadbali, aby atrakcji nie zabrakło. Warsztaty teatralne pozwoliły dzieciom przełamać pierwsze lody i nawiązać kontakt między rówieśnikami. Trochę ruchu zapewniły zajęcia sportowe z Instruktorem z SiS sp. z o. o., a także zajęcia taneczne Break Dance oraz zajęcia z elementami akrobatyki.
Podczas półkolonii odbyły się warsztaty chemiczne i fizyczne z wykorzystaniem doświadczeń, eksperymentów i demonstracji naukowych. Bawiliśmy nauką i uczyliśmy przez zabawę na warsztatach pt.: „Wściekły azot”, otrzymując porcję wiedzy o cieczach; „Światło na smyczy”, czyli wiadomości o świetle, promieniach, soczewkach i kolorach; „Archimedes na taczkach” (poznanie środka ciężkości, grawitacji i świetna zabawa z konstruowaniem katapulty). Odbyły się także warsztaty inżynieryjno- konstruktorskie z klockami Lego oraz warsztaty kodowania z serockimi bibliotekarzami.
Podczas zajęć plastycznych nie zabrakło zimowych inspiracji, dzieci wykonały m.in. śnieżne pejzaże, poznały tajemnice Arktyki i ulepiły jej mieszkańców z plasteliny oraz wykonały cukrową konstrukcję igloo. Wykonały własnoręcznie paczki prezentowe dla Babci i Dziadka, w których znalazły się eko-ramka na zdjęcia, mydełko oraz laurka.
Odbyły się także warsztaty kulinarne, podczas których wyciskaliśmy zdrowe soki, a także wypiekaliśmy coś dla łasuchów – gofry pod śniegową pierzynką i kompozycją posypek i owoców.
Gościliśmy przedstawicieli Koła nr 6 Warszawa-Wola Okręgu mazowieckiego PZW w Warszawie oraz sekcję wędkarską z Serocka. Wędkarze opowiedzieli o swoim hobby i o ciekawostkach z nimi związanych. Dowiedzieliśmy się, że świadome wędkarstwo uczy nas zrozumieć i poznać przyrodę, a tym samym lepiej ją chronić. Dzieci po spotkaniu otrzymały poradniki młodego wędkarza oraz upominki.
W trakcie półkolonii nie zabrakło śniegowych atrakcji, lepienia bałwanów, śnieżnych bitew, jazdy na sankach i „jabłuszkach”. Zakończyliśmy je w dobrych nastrojach podczas wręczenia dyplomów i nagród za udział we wspólnej zabawie.
Dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzony czas i do zobaczenia podczas akcji lato w mieście.

/opr. KW, źródło: CKiC w Serocku/

90 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Spotkania władz Powiatu Wyszkowskiego z Ministrem Zagórskim i Wicewojewodą Dąbrowskim

Starosta Powiatu Wyszkowskiego Jerzy Żukowski i Przewodniczący Rady Powiatu Waldemar Sobczak 14 i 15 stycznia br. odbyli spotkania odpowiednio z...

Zamknij