ggg ggg ggg ggg

XXX Spotkanie Noworoczne ostrowskiego samorządu

26 stycznia 2024 r. na zaproszenie burmistrza Miasta Ostrów Mazowiecka Jerzego Bauera licznie przybyli do Starej Elektrowni goście i samorządowcy z miasta i powiatu ostrowskiego.

Po raz trzydziesty w Ostrowi Mazowieckiej odbyło się Spotkanie Noworoczne, które było okazją do podsumowania roku pracy samorządu i zapowiedzią nowych zadań do realizacji w bieżącym roku i w kolejnych. W piątek, 26 stycznia 2024 r. w Starej Elektrowni sala wypełniła się przybyłymi gośćmi i przedstawicielami samorządu Ostrowi Mazowieckiej, powiatu ostrowskiego i gmin wchodzących w jego skład.
Tradycyjnie Spotkanie Noworoczne było również okazją do wprowadzenia świątecznego nastroju dzięki zaproszeniu artystów, więc na początku wysłuchano koncertu pt. „Kolędowanie W Dobrym Tonie”. Śpiewacze trio grupy ,,W Dobrym Tonie” rozpoczęło koncert od utworu – ,,Last Christmas” grupy Wham. Przed każdą piosenką, czy kolędą padały oryginalne życzenia np. „aby mniej się przejmować”, czy „abyśmy byli szczerzy”. W tegorocznym spotkaniu uczestniczyli m.in.: parlamentarzyści – poseł Maria Koc oraz poseł Henryk Kowalczyk, radny województwa Mirosław Augustyniak, starosta ostrowski Zbigniew Chrupek, radni Powiatu, radni Miasta, wójtowie gmin z powiatu ostrowskiego, przewodniczący Mazowieckiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa Roman Lulis, przedstawiciele służb mundurowych – wojska, policji, straży pożarnej, lasów państwowych, przedstawiciele instytucji rządowych i samorządowych działających w powiecie, prezesi, dyrektorzy, właściciele i przedstawiciele firm, prezesi i przewodniczący organizacji pozarządowych, kół łowieckich, dyrektorzy miejskich jednostek organizacyjnych, prezesi miejskich spółek, przedstawiciele Rad Nadzorczych, dyrektorzy szkół i przedszkoli, kierownictwo Urzędu Miasta, dyrektorzy wydziałów, kierownicy biur i pracownicy Urzędu Miasta oraz lokalne media.
Głównym punktem spotkania organizowanego od 30 lat było wystąpienie burmistrza Jerzego Bauera, który przedstawił najważniejsze osiągnięcia oraz plany na najbliższy czas. Wypowiedź można obejrzeć na facebooku – https://fb.watch/pRYojiad2s/ Wypowiedź była ilustrowana zdjęciami wraz z opisem prezentowanych inwestycji, tych już wykonanych i tych, które częściowo są zrealizowane bądź są w planach. Ważne to było w kontekście zbliżających się wyborów samorządowych. Dorobek burmistrza Jerzego Bauera, przy jak się okazało, dobrej współpracy ze starostą ostrowskim Zbigniewem Chrupkiem, wójtami i radnymi gmin powiatu oraz z dotychczasowym rządem i możliwością skorzystania z ogromnych środków rządowych, wojewódzkich i unijnych przyczynił się do wielotorowego rozwoju Ostrowi Mazowieckiej. Burmistrz przedstawiał realizację inwestycji przez pryzmat konkretnych spraw, ale jak podkreślał jest ich dziesiątki a nawet setki. Mówiąc o budowie nowej ,,Jedynki” (szkoły i przedszkola wraz z halą sportową) obok stawiał sprawę planowanego Centrum Integracji Kryzysowej w budynku po Centrum Handlowym. „Mamy realizację i mamy plany” – mówił burmistrz Jerzy Bauer omawiając realizację nowego przedszkola, gdzie nabór będzie już we wrześniu. Przedstawiał plan nowego żłobka przy SP nr 2, ukończenie budowy trasy S61 – Via Baltica, a obok plany dotyczące rewitalizacji linii kolejowej Małkinia Górna – Ostrołęka, itd. Wszystkie wykonane zdania, jak i planowane są równie ważne dla miasta.

Wiele ciepłych słów zostało skierowanych do burmistrza Jerzego Bauera przez zabierających głos gości tj. poseł Marię Koc, posła Henryka Kowalczyka, radnego Sejmiku Mirosława Augustyniaka, starostę ostrowskiego Zbigniewa Chrupka, wójta Wąsewa Rafała Kowalczyka, który przekazał list gratulacyjny od Marszałka Województwa Mazowieckiego. Były gratulacje i życzenia, ale też podkreślano wyjątkowo dobrą współpracę samorządów oraz możliwości rozwojowe miasta, jako centrum, które może doskonale oddziaływać na sąsiednie gminy i być dla nich również motorem rozwoju.
Po przemówieniach gości nadszedł czas na spotkanie okolicznościowe, gdzie uczestników zaproszono na poczęstunek i dalsze rozmowy.

/J.Cz./

163 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Spotkanie w ramach akcji „Bezpieczny Senior”

W dniu 19 stycznia 2024 r. w Klubie Senior + w Ostrowi Mazowieckiej odbyło się spotkanie dla seniorów, w którym...

Zamknij