ggg

XXIV Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek

48 młodych artystów z terenu Powiatu Wyszkowskiego wzięło udział
w XXIV Powiatowym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek.

Wspólne kolędowanie to nasza piękna, polska tradycja, wciąż żywa i pielęgnowana. Jednak najważniejsze w tym wszystkim istota Bożego Narodzenia. Reprezentanci gmin oraz szkół średnich z terenu Powiatu Wyszkowskiego spotkali się 12 stycznia 2024 r. w hali sportowej przy Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik” w Wyszkowie by w radosny sposób „wyśpiewać” dobrą nowinę Narodzenia Pańskiego.
Uroczystego otwarcia przeglądu dokonali Wicestarosta Powiatu Wyszkowskiego Leszek Marszał, Dyrektor Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik” w Wyszkowie Monika Kluczek oraz ks. Waldemar Górski, kapłan posługujący w Sanktuarium Św. Idziego.
Jury w składzie Tomasz Śnieżak – organista w parafii św. Rodziny w Wyszkowie a także opiekun muzyczny i instruktor śpiewu Zespołu Pieśni i Tańca Wyszków, Zbigniew Drobot – opiekun muzyczny zespołu „Boża Nuta” z Brańszczyka, członek wyszkowskiego okręgu Związku Piłsudczyków i wieloletni organizator letnich kolonii dla dzieci i młodzieży oraz Marek Jończyk – nauczyciel muzyki w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Wyszkowie, oceniało uczestników w czterech kategoriach: Kategoria A (uczniowie klas „0” – II szkół podstawowych), Kategoria B (uczniowie klas III-V szkół podstawowych), Kategoria C (uczniowie klas VII-VIII szkół podstawowych) oraz Kategoria D (uczniowie szkół średnich). Pod uwagę brali oryginalność utworu, dobór repertuaru odpowiedni do wieku i możliwości wokalnych uczestników, czystość wykonania, aranżację oraz ogólne wrażenie artystyczne.
Laureaci XXIV Powiatowego Przeglądu Kolęd i Pastorałek:
Kategoria A (uczniowie klas „0” – II szkół podstawowych)
I miejsce – Maja Prus i Krzysztof Bryk; Szkoła Podstawowa w Olszance
II miejsce – Jan Garbacz, Wiktor Milczarczyk i Michał Szymański przy akompaniamencie Aleksandry Kalinowskiej; Szkoła Podstawowa im. św. Stanisława Kostki w Jackowie Górnym
III miejsce – Angelika Mróz, Amelia Mróz, Małgorzata Szatanek, Maja Zwalińska i Jan Jasiński; Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Trzaskomy w Porządziu
Kategoria B (uczniowie klas III-V szkół
podstawowych)
I miejsce – Roksana Głowacka, Alicja Szumacher, Wiktor Bloch; Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Trzaskomy w Porządziu
II miejsce – Nikola Kryśkiewicz przy akompaniamencie Anny Wosek; Zespół Szkolno-Przedszkolny w Adelinie
III miejsce – Kinga Roguska; Zespół Placówek Oświatowych w Porębie
Kategoria C (uczniowie klas VII-VIII
szkół podstawowych)
I miejsce – Patrycja Piątek, Marcel Krystman, Julia Wykowska, Maja Kurowska; Zespół Szkolno-Przedszkolny w Somiance
II miejsce – Maja Pajorek, Julia Augustyniak, Michał Pajorek, Jan Augustyniak; Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zabrodziu
III miejsce – Zuzanna Prus; Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Rząśniku
Kategoria D (uczniowie szkół średnich)
I miejsce – Julia Napiórkowska, Łucja Zwolińska, Zuzanna Ginko, Zespół Szkół nr 3 im. Jana Kochanowskiego w Wyszkowie
II miejsce – Julia Janasz, Gabriela Eljasz I Liceum Ogólnokształcące im. C.K. Norwida w Wyszkowie
III miejsce – Hanna Kłos, Zespół Szkół nr 1 im. M. Skłodowskiej-Curie w Wyszkowie
Podczas przeglądu zaprezentowali się również:
Kategoria A: Amelia Sulich (Zespół Placówek Oświatowych w Brańszczyku), Agata Szymanik (Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Starym Bosewie), Hanna Fedorczyk i Natalia Jeż przy akompaniamencie Anny Wosek (Niepubliczne Przedszkole „Zaczarowany Ołówek”).
Kategoria B: Jakub Sadowski i Jan Godleś (Szkoła Podstawowa nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Wyszkowie), Małgorzata Szyszka (Szkoła Podstawowa im. K. Augustynowicz w Popowie Kościelnym), Lena Godlewska i Maja Kiełczewska (Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Starym Bosewie).
Kategoria C: Natalia Wójcik (Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Starym Bosewie), Angelika Kucińska i Julia Kucińska (Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Rybnie), Julia Jachna (Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Brańszczyku).
Kategoria D: Julia Przychodzka, Natalia Stańczak, Kacper Fusiek, Maja Tryc, Dagmara Krawczyk (Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik” w Wyszkowie.
Dziękujemy za pomoc w organizacji Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik” w Wyszkowie i dyrektor Monice Kluczek, wolontariuszom z „Kopernika”, wszystkim współorganizatorom, partnerom, ale przede wszystkim uczestnikom i ich opiekunom. Gratulujemy zarówno laureatom, jak i uczestnikom i życzymy dalszego rozwijania muzycznych zainteresowań i umiejętności.
Do zobaczenia za rok, na jubileuszowym, XXV Powiatowym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek.

/Info, foto Starostwo Powiatowe w Wyszkowie/

186 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Złożenie kwiatów
w 150. Rocznicę urodzin Wincentego Witosa

W minioną niedzielę, 21 stycznia 2024 roku pod pomnikiem przyul. 3 Maja w Pułtusku oddano hołd i złożono kwiaty z...

Zamknij