ggg ggg ggg

XX Dni Tłuszcza „Pod krawatem”

Na Dni Tłuszcza mieszkańcy miasta i gminy czekają cały rok. Czerwcowe imprezy zawsze przyciągają wielu widzów. Nie inaczej było tym razem, podczas ich dwudziestej edycji.

 

DSCF0155

 

Tegoroczne Dni Tłuszcza zorganizowano pod hasłem „Pod krawatem”, bo jubileusz zobowiązuje do organizacji wyjątkowych obchodów. 20 lat to dojrzały i dorosły wiek, krawat świadczy, że jesteśmy w odświętnym nastroju gotowi by przeżyć wyjątkowe chwile, gotowi na zabawę. Organizatorem imprezy było Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Tłuszczu, Urząd Miejski w Tłuszczu, Starostwo Powiatowe w Wołominie, Ośrodek Pomocy Społecznej w Tłuszczu, Gimnazjum im. Królowej Jadwigi w Tłuszczu, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Tłuszczu, Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Tłuszczańskiej, Stowarzyszenie AB OVO, Stowarzyszenie Szkoła Sztuk Walki i Samoobrony KOBRA oraz Uniwersytet III Wieku. Nad całością czuwała Emilia Buczyńska – Kołodziejek- dyrektor CKSiR w Tłuszczu.
W przeddzień Dni Tłuszcza, w piątek rozegrano zawody sportowe – turniej tenisa stołowego oraz czwórbój lekkoatletyczny o puchar burmistrza Tłuszcza.
Burmistrza Tłuszcza Paweł Bednarczyk oficjalne otworzył uroczystości i przez czas trwania Dni Tłuszcza dzielnie wręczał nagrody i składał podziękowania wykonawcom. Ośrodek Pomocy Społecznej zorganizował wiele atrakcji. Wzdłuż ul. Polnej, po raz czwarty zagościli lokalni twórcy w ramach „Tłuszczańskiego Art. Street”, dla najmłodszych przygotowano zabawy w wesołym miasteczku i animacje dla dzieci młodzieży. Kolejny raz wręczono trójkołowe rowerki dla osób niepełnosprawnych z gminy Tłuszcz. Sobota upłynęła pod znakiem licznych spektaklów i pokazów młodych artystów z lokalnych szkół i sekcji artystycznych CKSiR. W IV Przeglądzie Piosenki Przedszkolnej w Gminie Tłuszcz, przedszkolaki prezentowały utwory specjalnie przygotowane na tę okazję. Wystąpiły dzieci: z Przedszkola Samorządowego „BAŚNIOWA KRAINA” z Tłuszcza z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Tłuszczu, z Niepublicznego Przedszkola Zgromadzenia Sióstr od Aniołów w Tłuszczu, z Samorządowego Przedszkola w Miąsem, z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. Jana Kielaka w Postoliskach, z Oddziału Przedszkolnego przy Zespole Szkół im. Ks. Jana Twardowskiego w Stryjkach, z prywatnego przedszkola Zuch, z Przedszkola Samorządowego w Kozłach, z Samorządowego Przedszkola w Mokrej Wsi, z Samorządowego Przedszkola w Jasienicy. Następnie wystąpiły dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Jan Pawła II w Tłuszczu (układ taneczny i śpiew) oraz odbył się baletowy pokaz dzieci ze Studia Active. Ogłoszono wyniki konkurs „Moja Widokówka z Tłuszcza” w dwóch kategoriach plastycznej i fotograficznej, wyniki konkursu „Moja Rodzina i ja” oraz wyniki piątkowych rozgrywek lekkoatletycznych w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Tłuszczu.
Wyniki konkursu na „Widokówkę z Tłuszcza”. Plastyczny: I miejsce – Kacper Saks ze Szkoły Podstawowej w Tłuszczu. II miejsce – Krzysztof Roguski z SP w Jasienicy, II miejsce ex aequo Małgorzata Ciszyńska ze SP w Tłuszczu, III miejsce – Weronika Dzieńska z SP w Kozłach. Wyróżnienie: Nina Gostyńska, Dominik Podgórski, Katarzyna Czajkowska ze SP w Tłuszczu, oraz Aleksandra Pergoł ze SP w Kozłach. Fotograficzny: I – Klaudia Piwek z Gimnazjum w Jasienicy, II – Aleksandra Białek z Gimnazjum w Postoliskach, III – Gabriela Białek z Gimnazjum w Jasienicy, wyróżnienie – Patrycja Pękała z Gimnazjum z Jasienicy.
Konkurs plastyczny „Moja Rodzina i ja”: I miejsce – Daniel Maćkowiak ze Szkoły Podstawowej w Tłuszczu, II miejsce zajęła Maja Mroczek z Zespołu Szkół w Miąsem, III miejsce zdobyła Aleksandra Rosa z Zespołu Szkół w Stryjkach, wyróżnienia zdobyli Mateusz Koszewski, Oliwia Gawryś i Filip Więch, wszyscy wyróżnieni są uczniami Zespołu Szkół w Miąsem.
Następnie wystąpiła sekcja Hip-Hopu, a zaraz po nich, sekcja śpiewu i tańca dzieci z CKSiR. Po pokazie tańca TAI CHI w wykonaniu Uniwersytetu Trzeciego Wieku ogłoszono wyniki plebiscytu – Indywidualność roku 2016. I tak, w kategorii sportowiec roku zwyciężył utalentowany tłuszczański fighter – Kacper Balcerak. Wolontariuszem roku została Paulina Świeżak – współzałożycielka amatorskiej grupy teatralnej PaDam. Nagroda talent roku trafiła do uczennicy gimnazjum w Tłuszczu Julii Czopek. Odkryciem roku została Dominika Skołorzyńska – młoda zawodniczka kickboxingu i MMA. Inicjatywę społeczną roku zorganizował Waldemar Sitek – nauczyciel, animator sportu i propagator siatkówki. Ostatnia nagroda, tytuł przedsiębiorcy odpowiedzialnego społecznie trafiła do Barbary Owczarskiej, od lat łączącej działalność gospodarczą ze wspieraniem inicjatyw mieszkańców.
Na tym nie koniec, bo były jeszcze pokazy cyrkowe, a premiera spektaklu „Pokolenia dla Pokoleń” w reżyserii pani Aurelii Sobczak we współpracy z panią Małgorzatą Wdziekońską stała się niesamowitą, muzyczną podróżą. Emocje wzbudziły konkursy przygotowane przez sponsora strategicznego firmy ”Królewskie”, gdzie główną wygraną były 2 bilety na mecz Legii. Wieczorem przed tłuszczańską widownią wystąpiły zespoły Rytm (zespół z Tłuszcza istniejący od 2000 r.) i Neo oraz gwiazdy wieczoru Elwira i Mariusz formacja Mejk oraz zespół Effect.
Drugi dzień jubileuszowych obchodów XX Dni Tłuszcza POD KRAWATEM rozpoczęto od występu Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Tłuszcza pod batuta kapelmistrza Sławomira Łagockiego, a następnie odbył się XXX Przegląd Pieśni Ludowej pod patronatem Starosty Wołomińskiego Kazimierza Rakowskiego. Mieszkańcy z przyjemnością oklaskiwali zespoły artystyczne: Koła Gospodyń Wiejskich Wola Ręczajska, gmina Poświętne, Koła Gospodyń Wiejskich z Jadwisina, gmina Strachówka, KGW Sulejów, KGW Chajęty, gm. Dąbrówka, KGW Dąbrówka, KGW Laskowizna, KGW Zabrodzie, KGW Głuchy, gmina Zabrodzie, KGW Równe, gmina Strachówka, KGW Miąse, gmina Tłuszcz, Nadbużanie, Wyszkowiacy, Ludowy Zespół wokalno-instrumentalny działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Klembowie, zespół Jesienne Róże z Klubu Seniora „Uśmiech Jesieni”.
Kolejnym koncertem był występ chóru LUX MEA powołanego w 2003 r. przez nauczyciela muzyki i zasłużonego dyrektora Szkoły Podstawowej w Ołdakach Stefana Mikiciuka, a dziś ćwiczą pod okiem Magdaleny Hutek. Przed tłuszczańską publicznością wystąpili laureaci XV Powiatowego Konkursu muzyki instrumentalnej w Ząbkach: Mateusz Banaszek, który zdobył wyróżnienie w powiatowym konkursie, Sebastian Marczyszyn zdobywca drugiego miejsca. Nieco później wystąpili absolwenci: Michał Baranowski (akordeon) oraz duet Jan Kwiatek i Jan Markuszewski. Kolejnym punktem programu był Tłuszczański Festiwal Talentów, a wieczór zakończył DJ Arti – pasjonat muzyki, łączący różne style muzyczne.
Podczas Dni Tłuszcza na przybyłych mieszkańców, jak co roku czekało wiele atrakcji, stoisk, warsztatów i ciekawych konkursów.
/Janina Czerwińska/

Galeria Zdjęć

2 571 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Bank z Ostrowi Mazowieckiej otworzył placówkę w Zielonce

W ubiegłym tygodniu, 8 czerwca 2016 r. oficjalnie został otwarty przy ul. Kolejowej 9 w Zielonce Oddział Banku Spółdzielczego w...

Zamknij