ggg ggg ggg ggg

XV obchody Dni Patrona Miasta Pułtuska (25.09.2012)

Dni Patrona Miasta Pułtuska od lat są długo wyczekiwaną przez mieszkańców miasta i powiatu imprezą plenerową. Tegoroczne – XV obchody św. Mateusza rozpoczęły się nieoficjalnie w czwartek konkursem wiedzy o historii Pułtuska połączonym z marszobiegiem i konkurencjami sprawnościowymi, który wpisał się już na stałe w program kilkudniowych obchodów.

 

Poza imprezami na pułtuskim Rynku organizatorzy zadbali o wiele atrakcji sportowych, doznań muzycznych i smakowych. Uroczyste rozpoczęcie Dni Patrona Pułtuska św. Mateusza odbyło się przy kapryśnej aurze przed pułtuskim Ratuszem.  Tradycyjnie obchody rozpoczął barwny korowód wokół Rynku.

 

W tym roku odbył się pod hasłem „Pułtusk na sportowo”. Nie mogło być inaczej z powodu Ero 2012 które mieliśmy w tym roku oraz lokalnego jubileuszu Klubu Sportowego Narew, który obchodzi 40-lecie.  Mieszkańcy mogli wybierać spośród przygotowanych na dwa finałowe dni atrakcji. Od wczesnych godzin porannych w sobotę odbywały się m.in.: zawody wędkarskie, turniej deblowy tenisa ziemnego, zawody deskorolkowe itp. W przeddzień weekendowych obchodów uczniowie szkół wzięli udział w zawodach lekkoatletycznych oraz biegach indywidualnych i sztafetowych. W niedzielę wierni zgromadzili się na Mszy św. odpustowej w intencji mieszkańców Ziemi Pułtuskiej, która odprawiona została w pułtuskiej Bazylice. 

 

Nie wszystkie koncerty odbywały się na scenie rozstawionej przy fontannie.  W Ratuszu zgromadzeni melomani wysłuchali koncertu w wykonaniu uczniów i pedagogów Państwowej Szkoły Muzycznej I-go st. w Pułtusku, w Bazylice wystąpił Chór i Orkiestra Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „MAZOWSZE” im. Tadeusza Sygietyńskiego natomiast tradycyjnie na ternie Domu Polonii koncert zagrała Młodzieżowa Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Pułtusku.  Podczas święta Pułtuska na scenie wystąpili między innymi: grupy taneczne Flash, Luzik, Next, Spoko, wokaliści z Miejskiego Centrum Kultury i Sztuki w Pułtusku, grupy taneczne ze Studia Tańca Nowoczesnego SWAG, zespół Hakuna Matata oraz Renata Dąbkowska, członkowie „Klubu Srebrnego Wieku”.

W niedzielny finałowy dzień obchodów do późnych godzin wieczornych pułtuszczanie i goście z innych powiatów bawili się podczas koncertów zespołów The Postman i gwiazdy wieczoru, zespołu Volver.  Pokaz sztucznych ogni uświadomił wszystkim, że następna kilkudniowa zabawa w Pułtusku czeka dopiero za rok. Organizatorami Dni Patrona Miasta Pułtuska -św. Mateusza byli: Burmistrz Miasta Pułtuska i Akcja Katolicka.   
 BH

Galeria zdjęć

2 113 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Podają sobie ręce ponad granicami… (25.09.2012)

„Cieszymy się z przyszłej współpracy” - mówili zgodnie przedstawiciele powiatu zasławskiego, miasta Izasław i powiatu ostrowskiego podczas spotkania w Ostrowi...

Zamknij