ggg ggg ggg

XIX Małkińska Noc Nadbużańska – zakończona

Małkińska Noc Nadbużańska to impreza plenerowa, która od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród mieszkańców gminy jak i osób, które przyjeżdżają z całej Polski. XIX Edycja Małkińskiej Nocy Nadbużańskiej została zorganizowana pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego Pana Adama Struzika i Wojewody Mazowieckiego Pana Zdzisława Sipiery.

Organizacji największej imprezy plenerowej w powiecie towarzyszyło najważniejsze wydarzenie roku 2018 – 100 – lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości.
W sobotę pierwszego dnia festynu około godziny 20:30 uroczystego otwarcia dokonał Wójt Gminy Małkinia Górna Pani Bożena Kordek, witając przybyłych gości i mieszkańców gminy. Następnie zostały wręczone nagrody dla zwycięzców turniejów sportowych, które od wczesnych godzin porannych organizowane były na łęgach nadbużańskich.
W sobotę około godziny 17.30 powitaliśmy na scenie pierwszych artystów. Muzycznie imprezę rozpoczął Chór „Cantilena”, który tego dnia oprócz stałego repertuaru zaprezentował słuchaczom przepiękne utwory patriotyczne w związku z uroczystymi obchodami 100- tnej rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Na scenie pojawił się również zespół „Belfers Band”, który pomimo krótkiego istnienia zyskał sobie ogromną popularność i sympatię słuchaczy. Specjalnie dla fanów bluesa pierwszego dnia imprezy wystąpił zespół WSB – „Wysokie Stężenie Bluesa”. Niespodzianką był pokaz skoków spadochronowych. Około godziny 19.00 z wysokości 1500 metrów trzech spadochroniarzy z lotniska w Grądach wykonało skok pokazowy, bezbłędnie lądując na łęgach nadbużańskich w wyznaczonym miejscu.
Około godziny 21.00 na scenie pojawił się Rafał Brzozowski. Gwiazda dużego formatu, która pomimo zmiennej pogody przyciągnęła wierną publiczność. Artysta dał pokaz nie tylko wokalnych umiejętności, ale także wspaniałego kontaktu z publicznością.
Zwieńczeniem sobotniej nocy było widowisko obrzędowe Wianki Świętojańskie oraz pokaz sztucznych ogni. Pierwszy dzień Małkińskiej Nocy Nadbużańskiej zakończył się dyskoteką Summer Party.
Drugiego dnia festynu odbył się Przegląd Twórczości Dzieci i Młodzieży Szkół Gminnych oraz występ Gminnego Chóru Dziecięcego. W tym roku uczniowie szkół gminnych zaprezentowali utwory i aranżacje muzyczne o charakterze patriotycznym. Tuż po godzinie 14.00 Pani Wójt wręczyła statuetki i dyplomy zwycięzcom turnieju szachowego.
Już po raz drugi Małkińska Noc Nadbużańska objęta była patronatem medialnym przez Radio Dla Ciebie, które prowadziło transmisję z łęgów nadbużańskich oraz gościło rozmówców. Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu Pan Andrzej Sadowski opowiadał o konkursach, koncertach i innych wydarzeniach, które towarzyszą Małkińskiej Nocy Nadbużańskiej. Pan Adam Przesmycki opowiadał o historii Małkini, historii kolejnictwa i innych ważnych aspektach związanych z jej rozwojem. Wójt Gminy Pani Bożena Kordek opowiedziała o projektach realizowanych w gminie Małkinia Górna, w tym o Budżecie Obywatelskim oraz o potrzebie zagospodarowania centrum Małkini i o dalszej strategii rozwoju.
W niedzielne popołudnie nastąpiło oficjalne wręczenie nagród Wójta Gminy Małkinia Górna najlepszym uczniom ze szkół gminnych.
Po nagrodzeniu najlepszych uczniów z gminy Małkinia Górna Pani Wójt wręczyła po raz drugi prestiżowe statuetki „Małkińskie serca wolontariatu” przyznawane za szczególne wspieranie idei wolontariatu, godną do naśladowania postawę, trud i zaangażowanie oraz pracę na rzecz Mieszkańców Gminy Małkinia Górna, ale przede wszystkim za pomaganie.
Statuetki „Małkińskie serca wolontariatu” otrzymali: Pani Barbara Siwek, Pani Dorota Koroś, Pan Mieczysław Podleś, Pan Janusz Cymmerman.
Gwiazdą wieczoru, dla której nawet słońce zawitało na niebie, był Zenon Martyniuk z zespołem AKCENT. Ponieważ Pan Zenon obchodził dzień wcześniej imieniny i urodziny Pani Wójt złożyła solenizantowi życzenia oraz przekazała prezent, voucher na skok spadochronowy w tandemie od Lotniska w Grądach. Wokalista zgromadził tłumy publiczności na łęgach nadbużańskich, a jego występ wprawił obecnych w doskonały nastrój.
Jak co roku w niedzielę drugiego dnia festynu na łęgach nadbużańskich zaprezentowały się stanowiska firmowe: Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrowi Mazowieckiej, Powiatowy Urząd Pracy w Ostrowi Mazowieckiej, Komenda Powiatowa Policji w Ostrowi Mazowieckiej, Wojskowa Komenda Uzupełnień w Wyszkowie oraz stanowisko Urzędu Gminy w Małkini Górnej. Zarówno pierwszego, jak i drugiego dnia imprezy mieszkańcy gminy w namiocie promocyjnym Urzędu Gminy mogli uzyskać informacje dotyczące zasad działania i terminów realizacji drugiej edycji Budżetu Obywatelskiego Gminy Małkinia Górna na 2019 rok. Szczególnie dużym zainteresowaniem podczas festynu cieszyły się wystawy malarstwa, rękodzieła i produktów regionalnych oraz wystawa motocykli Grupy Motocyklowej „STAJNIA”.
W godzinach wieczornych na scenie pojawili się kolejni wykonawcy, tym razem był to zespół „Dystans” z Małkini Górnej oraz „Magdalena Niewińska”. Drugi dzień festynu zakończył się Dyskoteką Disco Polo Night.
Podczas Małkińskiej Nocy Nadbużańskiej odbyły się również liczne zawody sportowe w tym: Spławikowe Zawody Sportowe o Puchar Wójta Gminy Małkinia Górna, Turniej Piłkarski o Puchar Prezesa Małkińskiego Klubu Sportowego, Turniej Siatkarski o Puchar Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu, Bieg Przełajowy, zawody Nordic Walking o Nagrodę Wójta Gminy Małkinia Górna oraz „Konkurs o bezpieczeństwie poruszania się na drogach”, jak również Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Małkinia Górna.
Za pomoc w organizacji Małkińskiej Nocy Nadbużańskiej i wsparcie finansowe dziękujemy wszystkim instytucjom, firmom i osobom indywidualnym, dzięki którym mieszkańcy naszej gminy i goście mogli po raz kolejny bawić się na łęgach nadbużańskich.

/Info/

 

2 026 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Spektakl nienawiści, czyli jak ostrowscy radni potraktowali burmistrza

Ostatnia czerwcowa sesja Rady Miasta w Ostrowi Mazowieckiej stały się areną ataku na burmistrza Ostrowi Mazowieckiej Jerzego Bauera, a i...

Zamknij