ggg ggg ggg

XIX DZIEŃ RADOŚCI WAKACYJNEJ W KIEŁCZEWIE

W dniu 27 czerwca 2018 roku po raz dziewiętnasty w Kiełczewie został zorganizowany festyn pod nazwą ,,Dzień Radości Wakacyjnej’’ pod honorowym patronatem Wójta Gminy Małkinia Górna oraz Proboszcza Parafii pw. Trójcy Przenajświętszej i Świętej Anny w Prostyni. Festyn co roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem zarówno mieszkańców Kiełczewa, jak i gości z ościennych miejscowości.

Oficjalnego otwarcia festynu dokonał Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Pan Andrzej Koroś, który na wstępie przywitał przybyłych gości w osobach: Wójta Gminy Małkinia Górna Panią Bożenę Kordek, Przewodniczącego Rady Gminy Sadowne Pana Ryszarda Decyka, Proboszcza Parafii pw. Trójcy Przenajświętszej i Świętej Anny w Prostyni Księdza Kanonika Ryszarda Zalewskiego, Księdza Błażeja Samociuka, Księdza Wojciecha Łuszczyńskiego, Inspektora do spraw obsługi organizacyjno-administracyjnej szkół i placówek oświatowych Panią Danutę Barszcz, Inspektora do spraw promocji gminy i kontaktów z mediami Panią Urszulę Rytel, Dyrektora GOKiS w Małkini Górnej Pana Andrzeja Sadowskiego, Prezesa ZGKiM Sp. zo.o w Małkini Górnej Pana Michała Perzynę, zastępcę Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Prostyni Panią Iwonę Maliszewską, Prezesa Koła Wędkarskiego nr 65 w Małkini Górnej Pana Bogdana Ojdanę oraz Radnych Gminy Małkinia Górna: Panią Dorotę Koroś, Pana Jacka Bogdana oraz Pana Jerzego Maliszewskiego.
Podczas pikniku w obecności uczniów i dorosłych mieszkańców został posadzony Dąb Pamięci, który ma upamiętnić 100 – tną rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości.
W okolicznościowym przemówieniu Pani Wójt pogratulowała organizatorom i podziękowała za zaangażowanie szkoły, rodziców, sponsorów. Złożyła życzenia wszystkim uczestnikom pikniku, przede wszystkim wspaniałej zabawy oraz udanych i bezpiecznych wakacji. Zaprosiła do udziału w konkursie wiedzy o gminie oraz do rozgrywek w warcaby.
W dniu festynu, już we wczesnych godzinach porannych młodzi wędkarze rywalizowali w zawodach wędkarskich o nagrodę Prezesa Koła Wędkarskiego nr 65 w Małkini Górnej. Prezes Koła Wędkarskiego Pan Bogdan Ojdana wspólnie z Panią Wójt wręczył nagrody tuż po rozpoczęciu festynu.
Podczas tegorocznego „Dnia Radości Wakacyjnej” został przeprowadzony Konkurs Wiedzy o Gminie Małkinia Górna oraz Turniej Warcabowy. Na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody.
Dodatkowymi atrakcjami oprócz wesołego miasteczka, dmuchawców i basenu, był również pokaz przygotowany przez strażaków z OSP Prostyń oraz przejażdżki na motocyklach zorganizowane dzięki uprzejmości grupy motocyklowej ,,STAJNIA’’.
Mieszkańcy Kiełczewa po raz kolejny zadbali o uczestników festynu, serwując swojskie potrawy. O godzinie 21:00 odśpiewano tradycyjnie Apel Jasnogórski. Następnie Zespół Sami Swoi poprowadził dyskotekę, na której bawiono się do późnych godzin wieczornych.
XIX „Dzień Radości Wakacyjnej”, był dla dzieci, młodzieży, dorosłych mieszkańców oraz przybyłych gości fantastyczną okazją do wspólnego rozpoczęcia sezonu wakacyjnego.
W imieniu organizatora Dyrektor Pan Andrzej Koroś podziękował sponsorom, bez pomocy których festyn nie miałby tylu atrakcji i nie spełniłby swojej roli: Wójtowi Gminy Małkinia Górna, Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Małkini Górnej, Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sadownem, parafianom Parafii Prostyń za wsparcie finansowe, sponsorom indywidualnym, Radzie Rodziców Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kiełczewie oraz mieszkańcom Kiełczewa i Morzyczyna bezpośrednio pracującym przy festynie.
XIX „Dzień Radości Wakacyjnej” to także okazja do przypomnienia zasad bezpieczeństwa, które są szczególnie ważne, gdy dzieci i młodzież mają dużo czasu wolnego i nie zawsze zapracowani rodzice są w stanie uchronić ich przed różnymi zagrożeniami. O rozwagę nad wodą, na drogach publicznych, podczas pracy na polu, w gospodarstwie, trzeba apelować przy każdej nadarzającej się okoliczności. Piknik w Kiełczewie był wspaniałą ku temu okazją. /Info/

1 856 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Uroczyste Obchody 80 – lecia Małkińskiego Klubu Sportowego

W sobotę, 30 czerwca 2018 roku w Małkini Górnej miała miejsce wyjątkowa uroczystość 80 – lecie Małkińskiego Klubu Sportowego Obchody...

Zamknij