ggg ggg ggg ggg

XII edycja Biegu Tropem Wilczym w Małkini Górnej

Około 100 osób uczestniczyło w niedzielę 3 marca 2024 roku w Biegu Tropem Wilczym w Małkini Górnej.

Na starcie stanęły dzieci, młodzież, dorośli oraz liczna grupa seniorów. Poza oczywistą promocją biegania i zdrowego trybu życia, Bieg Tropem Wilczym ma na celu oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP.
Centrum imprezy tradycyjnie zlokalizowane zostało przy Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Małkini Górnej. Rozgrzewkę przed biegiem przeprowadził pan Andrzej Żach z Małkińskiego Klubu Biegacza TEAM. Punktualnie o godzinie 11:59 uczczono minutą ciszy pamięć poległych, a następnie pani Bożena Kordek Wójt Gminy Małkinia Górna – dała sygnał do startu.
Uczestnicy mieli do pokonania bieg rodzinny o długości 1963 m, to jedna pętla upamiętniająca rok śmierci ostatniego Żołnierza Wyklętego Józefa Franczaka, ps. Laluś, który 21 października 1963 r. poległ z bronią w ręku w trakcie walki z SB i MO, lub dwie pętle czyli dystans o długości 3926 m.
W tegorocznym Biegu Tropem Wilczym wzięli udział członkowie klubów: MKB TEAM, Małkińskiego Klubu Morsa „Zimne Foczki”, „kijkarze” z klubu Nordic Walking działającego przy małkińskim GOKiS oraz członkowie Klubów Senior + z Gminy Małkinia Górna. Coraz częstszym widokiem są również rodzice biegnący z dziećmi. To wspaniała lekcja historii dla najmłodszego pokolenia Polaków.
Na zakończenie każdy uczestnik biegu otrzymał z rąk Wójta Gminy pani Bożeny Kordek pamiątkowy medal. Po biegu uczestnicy zostali poczęstowani gorącą grochówką.
Podczas uroczystości Wójt Gminy Małkinia Górna pani Bożena Kordek, Przewodniczący Rady Gminy pan Jacek Bogdan oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu pani Ewa Siwek złożyli kwiaty i zapalili znicze przy pomniku Żołnierzy Wyklętych w Glinie.
Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu uroczystości, a w szczególności Policjantom z Komisariatu Policji w Małkini Górnej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej z Małkini Górnej.

/Info UG Małkinia Górna,
foto. UG/

197 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Czas ogromnego rozwoju miasta – burmistrz Ostrowi Mazowieckiej Jerzy Bauer o dotychczasowych dokonaniach i zamierzeniach na przyszłość

Panie Burmistrzu mija 9 lat od kiedy sprawuje Pan urząd Burmistrza Ostrowi Mazowieckiej. Nie będę oryginalny i zapytam jak Pan...

Zamknij