ggg

Wyszkowskie wspólne świętowanie…

Życzenia, kolędy, modlitwa, wieczerza – tradycyjny przyjacielski wieczór wigilijny gospodarzy ziemi wyszkowskiej odbył się 19 grudnia 2014 r. w hali sportowej WOSiR, która w tym dniu zapełniła się zaproszonymi gośćmi, samorządowcami oraz mieszkańcami gminy i powiatu wyszkowskiego.

 

dscf4144
Starosta wyszkowski Bogdan Pągowski, współorganizator uroczystości tak zwracał się do uczestników wieczoru wigilijnego: „W Wigilię Bożego Narodzenia i w dniach przyjaznych spotkań opłatkowych łamiemy się śnieżnym opłatkiem, składamy życzenia i cieszymy się z narodzenia Boga. Odczuwamy inną niż zwykle potrzebę duchowej przemiany oraz chęci wprowadzenia w nasze życie zmian. (…) Mimo że czasy nie są łatwe, szczególnie dla funkcjonowania samorządów, to w Powiecie Wyszkowskim udało się nam zbudować wspólnotę, co potwierdzają wyniki wyborów samorządowych z 16 listopada bieżącego roku. Wybory burmistrza Wyszkowa, wójtów gmin potwierdziły, że minione kadencje zostały pozytywnie ocenione przez wyborców. Wiele inwestycji w infrastrukturze miasta i wsi, inwestycje w oświacie, szkoły, sale gimnastyczne, place zabaw, nowe drogi z projektów RPO. Trudno wymienić szczegółowo, ale to wszystko widać, jesteśmy z tego dumni, że wykorzystaliśmy szanse rozwojowe, ale jest jeszcze wiele rzeczy do zrobienia. Przed nami nowa kadencja samorządu, ale też wchodzimy w nowy okres programowania środków unijnych. Otwiera się kolejna szansa, aby Powiat Wyszkowski był miejscem, w którym warto żyć, mieszkać, tworzyć miejsca pracy, by był liderem w regionie.” Starosta złożył wszystkim życzenia z okazji świąt i nadchodzącego nowego 2015 roku.

„Nie ma bardziej rodzinnej chwili w roku, niż Święta Bożego Narodzenia. To taki czas, kiedy rodzinne ciepło, miłość i twarze najbliższych wokół pachnącego domem stołu są po prostu bezcenne. A dla mnie to święta rodzinne szczególnie, bo z nowym, maleńkim członkiem mojej rodziny. I tego właśnie chciałbym Państwu dziś życzyć: byście zawsze mieli wsparcie, miłość, troskę swoich najbliższych, by waszym rodzinom wiodło się, by omijały was troski, dopisywało zdrowie, byście zawsze szanowali się i mogli na siebie liczyć. Rodzina jest najważniejsza – tak powszechna prawda, ale jak głęboka.” – zwracał się do zebranych burmistrz Wyszkowa Grzegorz Nowosielski. Podkreślając znaczenie wigilijnego spotkania mówił dalej: „Święta, to czas odpoczynku, więc proszę i proponuję, zatrzymajmy się na chwilę, odetchnijmy od codziennych obowiązków – więc ja dziś też nie będę Państwu mówił o naszej ważnej samorządowej pracy – poczujmy się po prostu wielką samorządową rodziną, popatrzmy na siebie z uśmiechem, zapomnijmy o dzielących nas różnicach i uściśnijmy sobie ręce, łamiąc opłatkiem”. Nawiązał do Wigilii, która niebawem odbędzie się w domach gości obecnych podczas spotkania, a na zakończenie zaś powiedział: „Na Nowy Rok życzę marzeń i wyzwań, siły, by się z nimi mierzyć, życzliwych ludzi, którzy wspierają w ich realizacji i najbliższych, z którymi cieszymy się osiągając sukces. Niech to będzie dobry rok dla Państwa, dla naszego miasta i powiatu”.

Wśród gości Wieczoru Wigilijnego byli m.in.: poseł na Sejm RP – Bartłomiej Bodio, samorząd wojewódzki reprezentowała radna sejmiku województwa mazowieckiego – Cecylia Domżała (dyrektor SP ZZOZ w Wyszkowie), dyrektor ostrołęckiej Delegatury Urzędu Marszałkowskiego – Mariusz Popielarz, Komendant Główny gen. bryg. Wiesław Leśniakiewicz, przewodnicząca Rady Miejskiej w Wyszkowie – Elżbieta Piórkowska wraz z radnymi, zastępca burmistrza Wyszkowa – Aneta Kowalewska, przewodniczący Rady Powiatu – Jacek Bachański wraz z wiceprzewodniczącymi, wójtowie gmin z Brańszczyka, Rząśnika, Somianki, Długosiodła, Zabrodzia wraz z zastępcami urzędów i przewodniczącymi swoich rad gmin, sołtysi, przewodniczący rad osiedlowych, przedstawiciele służb mundurowych, dyrektorzy i kierownicy jednostek samorządowych, oświaty, urzędów, duchowieństwa na czele z ks. dziekanem Zdzisławem Golanem, siostry z ośrodków w Loretto, Niegowa i Brańszczyka oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych.
Goście tj.: poseł Bartłomiej Bodio, radna sejmiku Cecylia Domżała oraz dyrektor Mariusz Popielarz podzielili się z zebranymi kilkoma uwagami na tematy ogólne, a następnie złożyli życzenia świąteczne i noworoczne. Po części oficjalnej wystąpiły dwa wyszkowskie chóry: Chór działający przy parafii Św. Rodziny pod dyrekcją Tomasza Śnieżaka i Chór Przyjacielski Leśno -Nauczycielski działający przy Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Wyszkowie pod dyr. Janiny Dąbkowskiej. Przepiękne kolędy, pieśni i pastorałki wprowadziły zebranych w nastrój Wigilii, Świąt i głębokich przeżyć religijnych. Na zakończenie oba chóry wykonały a`capella kolędę. Nadszedł czas modlitwy i przesłania wygłoszonego przez ks. dziekana Zdzisława Golana, po czym zebrani udali się do części przeznaczonej na wieczerzę wigilijna. Tam gospodarze: starosta B. Pągowski oraz burmistrz G. Nowosielski rozdali opłatki, po ich poświęceniu przez ks. dziekana, a następnie uczestnicy Wigilii podzielili się opłatkiem i złożyli sobie nawzajem życzenia. Trwało to dłuższą chwilę zanim przystąpiono do spożywania tradycyjnych potraw wieczerzy wigilijnej, która kończyła wyszkowskie spotkanie.
/Janina Czerwińska/

Galeria zdjęć

2 125 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Rada Miejska wybrała wiceprzewodniczących i uchwaliła wynagrodzenie burmistrza…

W miniony czwartek, 18 grudnia Rada Miejska w Radzyminie wybrała dwóch wiceprzewodniczących oraz członków komisji statutowych. Obyło się bez większych...

Zamknij