ggg ggg

Wyszkowski Orszak Trzech Króli

Tradycyjnie (po raz dziewiąty) mieszkańcy Wyszkowa obchodzili Święto Objawienia Pańskiego uczestnicząc we Mszy Świętej oraz manifestując swoją wiarę i miłość do Jezusa, przejściem w Orszaku Trzech Króli ulicami naszego miasta.

6 stycznia 2024 r. wierni obchody Objawienia Pańskiego w Wyszkowie rozpoczęli od udziału we Mszy Świętej w Kościele pw. św. Wojciecha odprawionej przez proboszcza parafii tejże parafii – ks. Romana Karasia oraz parafii św. Idziego ks. Zdzisława Golana. Następnie uformował się pochód, czyli Orszak Trzech Króli prowadzony przez Gwiazdę oraz wyszkowskich wiernych, którzy wcielili się w postaci biblijnych królów i Świętej Rodziny – Maryi z Jezusem. Trzej królowie jechali konno. Na czele kroczyli również duchowni z wyszkowskich parafii. Każdy z wiernych otrzymał symboliczną koronę i wielobarwny orszak ruszył śpiewając kolędy wraz z chórem działającym przy parafii św. Wojciecha. Pochód przeszedł ulicami Wyszkowa: Sowińskiego, Pułtuską, Daszyńskiego, aby zakończyć się spotkaniem i modlitwą przy stajence przygotowanej na skwerze Jana Pawła II przy schodach do Sanktuarium św. Idziego. Tam w tradycyjnej stajence spoczął w żłóbku malutki Jezus w otoczeniu Świętej Rodziny, a trzej królowie obdarowali Go darami: złotem, kadzidłem i mirrą.
Na zakończenie duchowni oraz przedstawiciele samorządu wyszkowskiego przekazali kilka słów zebranym
wiernym.
/KW/

189 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Obchody Święta Objawienia Pańskiego w Pułtusku

Uroczystości Objawienia Pańskiego są jednym z najstarszych świąt chrześcijańskich i w całej Polsce wierni manifestują swoją wiarę i miłość do...

Zamknij