ggg
ggg ggg

„Wyszków dobro wspólne”

Będziemy realizować zasadę ciągłości władzy. Nie będziemy się oglądali wstecz i oceniali naszych poprzedników. Daje gwarancję, że od naszych przedstawicieli będziemy wymagać kompetencji, uczciwości oraz planów działania na przyszłość. Jesteśmy pewni, że Wyszków może stać się miastem nowoczesnym, przedsiębiorczym, ale przede wszystkim bardziej przyjaznym mieszkańcom. Chcemy, aby charakteryzował się wysokimi parametrami wzrostu, a każdy mieszkaniec, niezależnie od miejsca zamieszkania, mógł korzystać z infrastruktury technicznej na wysokim poziomie oraz miał dobre warunki życia i duży wybór miejsc pracy.

aaa

 

Najważniejsze sfery naszego działania to:

– Społeczeństwo, aby nastąpiła pomyślność w tej sferze należy usunąć formalne i nieformalne bariery i blokady aktywności mieszkańców.

-Infrastruktura. Chcemy kontynuować dalszą rozbudowę i modernizację układu komunikacyjnego i sieciowego….

– Edukacja i kultura. Podstawowym warunkiem rozwoju społeczeństwa jest edukacja. Dobre wykształcenie musi być dostępne dla wszystkich młodych ludzi, niezależnie od statusu społecznego oraz czy pochodzą z miasta, czy z obszarów wiejskich. Priorytetowe znaczenie ma tez edukacja historyczna i wartości patriotyczne. Dlatego trzeba np. wprowadzić różne stypendia, nagrody dla uczniów i nauczycieli ….

-Środowisko i turystyka. Walory przyrodnicze cenione są zarówno przez rodzimych mieszkańców, jak i gości z zewnątrz. Niestety, brakuje impulsów ze strony samorządu, aby turystyka stała się zorganizowana i bezpieczna, dlatego m.in. pomożemy w stworzeniu „lokomotyw” w branży turystycznej..

Bezpieczeństwo– Wyszków bezpieczny, to miasto, w którym obowiązuje zero tolerancji wobec łamania prawa, współdziałające z uprawnionymi organami, inicjujące akcje i rozwiązania, prowadzące inwestycje zgodne z interesem bezpieczeństwa mieszkańców.

-Rodzinna. Polska rodzina pozostawiona sama sobie nie może liczyć na pomoc państwa w utrzymaniu i wychowaniu dzieci. Wysokie bezrobocie wśród młodych, brak poczucia bezpieczeństwa pracy, ograniczenia w zakupie mieszkań, słaby dostęp do placówek ochrony zdrowia, do przedszkoli i żłobków hamują pożądany rozwój rodziny. Dlatego my chcemy wprowadzić i stworzyć takie warunki dla rodzin, aby chciały się tu osiedlać.

-Przedsiębiorczość. Aby Wyszków mógł się rozwijać konieczne jest pogodzenie interesów zatrudniających i zatrudnianych. Powinniśmy dążyć do stworzenia jak najlepszych warunków dla rozwoju przedsiębiorczości, a także maksymalnego wykorzystania potencjału rynku pracy. Dzięki temu zmniejszymy bezrobocie, a część osób, które wcześniej były zatrudnione w rolnictwie, będzie mogło uzyskać pracę.

 

Matka, Żona, Kobieta Sukcesu?

Jaka jest Iwona Bogusława Wyszyńska zapytał KURIER W…

Wyszynscy000015

KURIER W…: Czy rodzina, wychowanie i środowisko, w którym żyjemy maja wpływ na naszą karierę?

Iwona Bogusława Wyszyńska:
Tak, zdecydowanie tak. Mimo ciągłego biegu i życia na wysokich obrotach, rodzina jest najważniejsza, ponieważ w niej najłatwiej znaleźć wsparcie, zrozumienie i wszelaką pomoc. Wychowanie i środowisko mają wpływ na nasze zachowanie, i jeśli człowiek jest dobrze kierowany, widzi codziennie tylko dobre i pozytywne wzorce, przykłady, wówczas wyciąga wnioski. Takie zasady zachowań powodują, iż łatwiej jest realizować własne pomysły. Dlatego dobrym momentem na realizowanie się kobiety jest wiek po wychowaniu dzieci. Aby osiągnąć sukces, kobieta musi być kontaktowa i otwarta na innych ludzi, nawet wrogów. Pracowitość, wytrwałość i ogromna cierpliwość, to cechy nieodzowne. Jedno jest pewne, kobieta czy mężczyzna nie osiągnie sukcesu, jeśli będzie pracować tylko dla siebie, dla swoich korzyści. Zmaganie się z dniem codziennym przychodzi łatwiej, jeśli, żyjemy z przeświadczeniem, że to, co robimy, może, choć trochę „ulepszyć” świat, w którym żyjemy my wszyscy i żyć będą przyszłe pokolenia. Uważam, że cały czas należy się rozwijać, bo jeśli stoimy w miejscu to tak, jakby się cofało wstecz. Poznając siebie i biorąc odpowiedzialność za własne wybory, stajemy się dyrektorami swojego życia. My kobiety bardzo często zapominamy o tym, co jest ważne dla nas samych albo nie mamy odwagi o tym mówić. To błąd. Żeby osiągnąć sukces należy wyznaczyć sobie cel i stopniowo go realizować. Zawsze chciałam mieć elastyczny czas pracy, więc gdy założyliśmy firmę, pierwsze marzenie stało się rzeczywistością. I tak krok po kroku, z pomocą bliskich, realizuje swoje cele.

KURIER W…: Jakie znaczenie ma dla Pani rola matki czy czuje się Pani spełniona w macierzyństwie?

Iwona Bogusława Wyszyńska:
Jestem mamą dwójki dorosłych już dzieci. Nasze relacje opierają się na miłości, zaufaniu, budowaniu pewności siebie i poczuciu własnej wartości. Dla mnie jakość relacji na linii matka-dziecko decyduje o psychicznym i emocjonalnym rozwoju dziecka. Jako matka czuję się odpowiedzialna za tworzenie klimatu uczuciowego, za postawę empatyczną, pełną wrażliwości i ciepła, która przekłada się pośrednio na rozwój społeczny moich dzieci. Dążę do tego, aby podtrzymywać więzi rodzinne i kultywować tradycje. Mam nadzieję, że w ich oczach jestem autorytetem. Rola matki jest doniosła i wiodąca, bo to kobieta daje życie maluchowi i to życie podtrzymuje, pomaga w rozwoju i wspiera. Niestety, przemiany gospodarcze i zmiany jakościowe na rynku pracy wyraźnie wpłynęły na ograniczenie możliwości realizacji zadań macierzyńskich, głównie przez młode kobiety. Współczesnej kobiecie brakuje czasu, by być dobrą matką, wychowawczynią, opiekunką, by dawać wsparcie i racjonalnie kontrolować poczynania dziecka.

KURIER W…: To jak określiłaby Pani siebie w kilku zdaniach?

Iwona Bogusława Wyszyńska:
Jestem mężatką, mamą dwójki dorosłych już dzieci. Prowadzę małą agroturystykę i współprowadzę z mężem niewielki zakład gastronomiczny. Jestem szczęśliwa i spełniona zawodowo.

1 222 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Wywiad z Janem Abramczykiem

KURIER W…: Poproszę o kilka słów na temat tego, kim jest Jan Abramczyk i jakim jest człowiekiem. Jan Abramczyk: Mam...

Zamknij