ggg ggg ggg ggg

Wyjątkowy wieczór pełen wzruszeń i podziękowań – studniówka wyszkowskiego I LO im. C.K. Norwida

21 stycznia 2023 r. w hali sportowej MOSiR odbył się kolejny bal studniówkowy wyszkowskich maturzystów. Na około 100 dni przed maturą, 170 maturzystów I LO w Wyszkowie wraz z osobami towarzyszącymi i w gronie pedagogów, gości i rodziców, świętowało nadejście nowego etapu ich życia.

170 maturzystów I LO im. Cypriana Kamila Norwida w Wyszkowie z klas: 4An, 4Cn, 4Dn, 4Fn, 4Bn, 4En, jak wielu uczniów tej szkoły przed nimi, przeżywało swój pierwszy Bal Studniówkowy. Był to niewątpliwie wyjątkowy wieczór i niezapomniana noc, pełna wzruszeń i życzeń, podziękowań i świetnej zabawy do rana. Tradycyjnie Bal Studniówkowy rozpoczęto polonezem, który z racji ilości par odtańczono w dwóch turach. Pierwszą turę poprowadziła dyrektor Dorota Piotrowicz z uczniem Patrykiem Zarembą oraz naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego Agnieszka Deptuła z uczniem Miłoszem Mościckim. W następnych parach zatańczyli uczniowie klas 4An, 4Cn i 4Dn ze swoimi wychowawcami. W drugiej turze poloneza poprowadził wicedyrektor Wojciech Chaciński z uczennicą Julią Kowalską, a dalej uczniowie klas 4Fn, 4Bn i 4En z wychowawcami. Bal prowadzili uczniowie Julia Kowalska i Patryk Zaremba, i to oni witali zebranych maturzystów oraz gości.
Dyrektor I LO Dorota Piotrowicz w części oficjalnej, jako pierwsza zabrała głos podkreślając, że obecni maturzyści są pierwszymi od dwudziestu lat uczniami, którzy po ośmioklasowej szkole podstawowej ukończą czteroletnie liceum ogólnokształcące. A wszystko to również w trudnym czasie pandemii i pracy zdalnej szkoły. Złożyła także życzenia młodzieży, aby dobrze wykorzystali czas do matury, jednak teraz w tą studniówkową noc dobrze się bawili.
Słowa wsparcia i życzenia maturzystom złożyli również przedstawicielki starosty wyszkowskiego – Agnieszka Deptuła i Iwona Wyszyńska, Monika Ciskowska reprezentująca Komitet Rodzicielski oraz przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego – Patryk Zaremba. Trzeba podkreślić, że oboje prowadzący Julia Kowalska i Patryk Zaremba w swoich wystąpieniach zawarli wiele odniesień do czasu, w którym obecni maturzyści spędzili w murach szkoły, wiele życzeń oraz podziękowań skierowanych do dyrekcji, grona pedagogicznego i rodziców. Nie zabrakło wzruszającego momentu, gdy maturzyści dziękowali swoim wychowawcom za lata wspólnej pracy. Bukiety kwiatów i uściski otrzymali wychowawcy klas maturalnych: Ewa Torebko, Ilona Kołodziejska, Jacek Iciak, Aldona Stańczyk, Urszula Andruchewicz, Jan Kowalczyk. Prowadzący w imieniu maturzystów podziękowali wychowawcom za wskazanie im kierunku i celów do osiągnięcia w dalszym życiu, wsparcie i pomoc, zaś całemu gronu pedagogicznemu za trud i wysiłek, jaki włożyli w nauczanie, a dyrektor Dorocie Piotrowicz oraz wicedyrektorowi Wojciechowi Chacińskiemu za stworzenie szkoły sprawnie i mądrze zarządzanej, która była miejscem przyjaznym i wspierała ich w podejmowaniu nowych wyzwań. Nie zabrakło podziękowań od maturzystów dla rodziców. Z kolei w imieniu rodziców życzenia przekazała wiceprzewodnicząca Rady Rodziców Monika Ciskowska: „Bądźcie wierni swoim marzeniom, pasjom i spełniajcie się. Jest to wasz pierwszy dorosły bal. Zapomnijcie w tę noc o nauce, kłopotach, troskach. Bawcie się dzisiaj pięknie i mądrze.”
Część oficjalną balu zakończył piękny walc w choreografii Jolanty Wiśniewskiej do utworu „Stuck with U”. Walca wykonali: Julia Godlewska i Maciej Wiśniewski, Dominika Puchta i Patryk Zaremba, Maria Kaniewska i Bartosz Mościcki, Jagoda Ciskowska i Jakub Łojek, Karolina Kaczyńska i Miłosz Mościcki, Dominika Polak i Szymon Gerej, Anita Ziętara i Daniel Banasiak, Barbara Rutka i Błażej Król. Następnie dyrektor I LO Dorota Piotrowicz i wiceprzewodnicząca Rady Rodziców Monika Ciskowska oficjalnie otworzyły bal studniówkowy. Zaś młodzież już swobodnie bawiła się przy suto zastawionych stołach oraz na parkiecie, aż do świtu.
Zapraszamy do oglądania galerii zdjęć na stronie internetowej KURIERA W… i facebooku redakcyjnym.

/KW/

960 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na