ggg
ggg ggg

Wyjątkowy koncert PZLPiT „Mazowsze” w Ząbkach!

W niedzielę, 22 sierpnia o godzinie 18:00 w Kościele p.w. Miłosierdzia Bożego w Ząbkach, wystąpił Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego!

W niedzielne popołudnie, 22 sierpnia Kościół Miłosierdzia Bożego przy ul. 11 listopada 4 w Ząbkach, stał się miejscem wyjątkowego wydarzenia artystycznego, jakim był występ legendarnego zespołu artystycznego „Mazowsze”.
Podniosła oprawa muzyczna Mszy Świętej, a następnie przepiękny koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu PZLPiT „Mazowsze” z pewnością na długo pozostaną w pamięci mieszkańców.
W trakcie nabożeństwa usłyszeć można było m.in. „Mszę Koronacyjną” Mozarta (partie solowe: Katarzyna Miąsik – sopran, Katarzyna Szymkowiak – mezzosopran, Andrei Baravik – tenor i Łukasz Karauda – bas) oraz pieśni sakralne w wykonaniu solistów, chóru i orkiestry PZLPiT „Mazowsze” pod dyrekcją Jacka Bonieckiego.
Następnie odbył się koncert „Pieśni patriotycznych”, będący spotkaniem z historią Polski, a zarazem hołdem złożonym Niepodległej przez artystów „Mazowsza”.
Tego wieczoru wybrzmiały utwory, które zostały napisane w momentach trudnych i przełomowych dla Polaków. Publiczność usłyszała słynne pieśni tj.: „Marsz I Brygady”, „Wojenko, wojenko”, „Czerwone maki na Monte Cassino”, „Modlitwę obozową”, a także piosenki Powstania Warszawskiego, tj. „Warszawskie dzieci” czy „Pałacyk Michla”.
Ząbkowska publiczności nie zawiodła i gorąco przyjęła artystów „Mazowsza”, nagradzając ich owacyjnymi brawami.
– Wspaniały koncert patriotyczny „Mazowsza”. Dziękuję bardzo artystom za przepiękny występ. Dziękuję ks. proboszczowi Andrzejowi Kopczyńskiemu za możliwość zorganizowania koncertu w parafii Miłosierdzia Bożego w Ząbkach. Dziękuję wspaniałej ząbkowskiej publiczności za gorące przyjęcie artystów i ogromny aplauz. To był niezwykły wieczór – podsumowała burmistrz Ząbek Małgorzata Zyśk.
Bezsprzecznie było to wyjątkowe wydarzenie kulturalne w skali powiatu wołomińskiego, za które artystom i organizatorom należą się słowa najwyższego uznania.
/opr. KW;
foto: UM Ząbki – ArtoFoto/

124 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
„Święte Wędrowanie”

Weź udział w konkursie (etno)fotograficznym z pulą nagród o wartości 4500 zł Każdy, kto ma aparat fotograficzny, trochę chęci i...

Zamknij