ggg ggg ggg ggg

Wyjątkowy koncert na rynku w Pułtusku

17 grudnia 2023 r. dzięki specjalnemu prezentowi, który pułtuszczanom przygotował dr Robert Gajda zagościł na rynku zespół De Mono.

„Podczas ostatniej kampanii wyborczej podjąłem zobowiązanie, że w mieście, które da mi najwięcej poparcia wyborczego, zorganizuję specjalny koncert. Miastem, które okazało mi największe zaufanie, jest Pułtusk.
Z dużą satysfakcją komunikuję, że zamierzam przestrzegać danego słowa. Dla mnie istotne jest nie tylko dotrzymywanie obietnic złożonych podczas kampanii, ale również w codziennym życiu. To wzajemne zaufanie stanowi dla nas solidne fundamenty, na których możemy wspólnie tworzyć lepszą przyszłość. Chciałbym także podziękować Wam wszystkim za aktywne uczestnictwo w wyborach – niezależnie od tego, czy ostatecznie oddaliście na mnie swoje głosy. Wasze zaangażowanie i wysoka frekwencja sprawiły, że zwyciężyła demokracja”.
Jak widać obietnicy dr Robert Gajda dotrzymał, gdyż 17 grudnia o godz. 15:00 po spotkaniu wigilijnym samorządów gminy Pułtusk i powiatu pułtuskiego, odbył się zapowiadany koncert.
De Mono to polski zespół pop rockowy. Powstał w 1984 i był popularny pod koniec lat 80. oraz w pierwszej połowie 90. XX wieku. Zespół założony został przez gitarzystę Marka Kościkiewicza, basistę Piotra Kubiaczyka i perkusistę Dariusza Krupicza pod nazwą ,,Mono”. Trzy lata później skrystalizował się skład – do zespołu, przemianowanego na ,,De Mono” dołączyli gitarzysta Jacek Perkowski, saksofonista Robert Chojnacki i wokalista Andrzej Krzywy. W 1989 ukazał się debiutancki album zespołu ,,Kochać inaczej”, który zdobył szereg nagród i wyróżnień; tytułowa piosenka była notowana na Liście przebojów Programu Trzeciego przez ponad rok i stała się polskim evergreenem. Kolejny album ,,Oh Yeah!” wydany w 1990 przyniósł przeboje „Moje miasto nocą” i „Zostańmy sami”, i umocnił zespół w czołówce polskiej sceny rockowej. Zespół koncertuje nadal na scenach całej Polski.
17 grudnia 2023 r. na pułtuskim Rynku w Pułtusku odbyła się wyjątkowa uczta muzyczna, wzbogacona o imponujące efekty świetlne, czyli koncert zespołu De Mono. Oprócz znanych przebojów, mieszkańcy mieli okazję usłyszeć kilka kolęd, zaśpiewanych specjalnie przez zespół w tym magicznym okresie świątecznym.

/KW/

229 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Melodie Bożych Trąb

Koncerty Adwentowe Zakończyły Festiwal Melodie Bożych Trąb 2023w Gminie Łochów - Wspaniałe Wieńczenie Dźwięków Świątecznych. W magicznym otoczeniu kościelnych sklepień,...

Zamknij