ggg ggg ggg ggg

Wycieczka Klubu Seniora w Andrzejewie

W związku z 10-leciem istnienia Klubu Seniora w Andrzejewie, Wójt Gminy Andrzejewo ufundował wycieczkę dla członków Klubu.

Odbyła się ona 6 lipca 2022r. Wycieczkę rozpoczęto od zwiedzania Pułtuska. Zwiedzano tam otoczony ogrodami Zamek w Pułtusku dawną siedzibę biskupów płockich, gdzie obecnie znajduje się kompleks handlowo-rekreacyjny – Dom Polonii. Następnie zwiedzono Muzeum Regionalne w Pułtusku, w którym można było podziwiać m.in. meteoryty. Następnie uczestnicy wycieczki odwiedzili Bazylikę Kolegiacką Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny oraz basztę obronną. Seniorzy poświęcili chwilę na spacer po Rynku, gdzie znajdują się fontanny oraz ławeczka Krzysztofa Klenczona, a także kamienica, w której zatrzymał się na kilka dni Napoleon. Ciekawostką jest, że w Pułtusku były nagrywane fragmenty do filmów pt. ,,Alternatywy 4’’ oraz ,,Sztos’’. Kolejną atrakcją, był rejs gondolami wokół Pułtuska po rzece Narwi, w czasie którego poznano uroki Wenecji Mazowsza. Następnym punktem wyjazdu był przejazd do Loretto, z którym związana jest historia Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Tam seniorzy odwiedzili Klasztor Sióstr Loretanek, w którym mieści się obiekt przystosowany do pracy z młodzieżą i osobami niepełnosprawnymi.
/Info UG Andrzejewo/

1 599 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Prawie 400 000 złotych od Samorządu Województwa Mazowieckiego

394 500 zł - tyle dokładnie środków w ostatnim czasie Gmina Tłuszcz pozyskała od Samorządu Województwa Mazowieckiego. Na kwotę składają...

Zamknij