ggg ggg ggg ggg

Wspólne, radosne świętowanie 11 Listopada w Ząbkach

Mieszkańcy Ząbek uczcili Narodowe Święto Niepodległości uczestnicząc we Mszy Świętej za Ojczyznę, składając wieńce pod pomnikami Bohaterów oraz biorąc udział w XIV Biegu Niepodległości.

– Wspólne radosne świętowanie odzyskania niepodległości to tradycja, którą kultywujemy od lat – podkreśla Burmistrz Miasta Ząbki Małgorzata Zyśk.
Ubiegłopiątkowe, uroczyste obchody 104. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w Ząbkach, zainaugurowała Msza Święta w intencji Ojczyzny.
Okolicznościową liturgię z udziałem władz miasta odprawiono o godz. 10:00 w Kościele p.w. Miłosierdzia Bożego. Po zakończeniu Mszy Św. odbyła się ceremonia złożenia kwiatów pod Pomnikiem Bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
O godzinie 13:00 na terenie stadionu miejskiego Dozbud Arena wystartował cieszący się ogromną popularnością XIV Bieg Niepodległości, zorganizowany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ząbkach.
Uczestnicy biegu rywalizowali w następujących kategoriach wiekowych: Mali Patrioci, roczniki 2018 – 2016, bieg na 350 m
(dziewczęta i chłopcy); Orły, roczniki 2015 – 2013, bieg na 700 m (dziewczęta i chłopcy); Biało – Czerwoni, roczniki 2012 – 2010, bieg na 1 km (dziewczęta i chłopcy); Rodacy, roczniki 2009 – 2007, bieg na 2,5 km, (kobiety i mężczyźni); Krajanie, kat. OPEN roczniki 2006 i starsi, bieg na 5 km
(kobiety i mężczyźni); Niepodlegli, kat. 40+ roczniki 1982 i starsi, bieg na 5 km (kobiety i mężczyźni); Husarze, kat. 50+ roczniki 1972 i starsi, bieg na 5 km (kobiety i mężczyźni).
Dla każdego uczestnika organizatorzy zapewnili pamiątkowy medal. Najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach wiekowych nagrodzono okolicznościowymi pucharami i upominkami.

/opr. KW; foto: Bogdan Śladowski – UM Ząbki/

486 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Ponad 21 km sieci wodociągowej i 11 km sieci kanalizacji sanitarnej

Rozbudowa sieci wodociągowej oraz kanalizacji sanitarnej wciąż jest priorytetem w Gminie Tłuszcz. Z sukcesem udaje się realizować te inwestycje dzięki...

Zamknij