ggg ggg ggg ggg ggg ggg

Wręczenie nagród w gminnym konkursie historycznym

W środę, 16 czerwca 2021 r. w Bibliotece Publicznej Gminy Nur odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom III Gminnego Konkursu Historycznego „Dzieje Nura i Gminy Nur”.

Organizatorem konkursu, skierowanego do uczniów klas VI, VII i VIII Szkoły Podstawowej w Nurze, była Biblioteka Publiczna Gminy Nur. Funkcję szkolnego koordynatora konkursu pełniła Alina Skłodowska-Zakrzewska, nauczyciel historii. Konkurs swoim honorowym patronatem objął Wójt Gminy Nur Rafał Kruszewski, który dokonał wręczenia dyplomów i nagród laureatom gminnego etapu konkursu. Pogratulował uczniom ich dodatkowego naukowego zaangażowania oraz zachęcał do nieustannego poznawania bardzo bogatej historii swojej Małej Ojczyzny.
Poziom wiedzy uczestników konkursu na etapie gminnym był bardzo wyrównany. Wszyscy zdobyli maksymalną liczbę punktów za co nagrodzeni zostali, pachnącą jeszcze świeżą farbą drukarską, publikacją prof. Adama Dobrońskiego „Ziemia Ostrowska do 1914 roku”. Opracowanie to pozwoli młodym pasjonatom lokalnej historii na uzupełnienie ich wiedzy o przeszłości swojego regionu. Z konkursowymi pytaniami zmierzyli się: Zuzanna Rajchembach (kl. VII), Olga Ślepowrońska (kl. VI) i Stanisław Zawistowski (kl. VII).

/Biblioteka Publiczna Gminy Nur/

648 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Dzień Rodziny w Równem

W niedzielne popołudnie, 13 czerwca w sołectwie Równe, gm. Strachówka odbyła się impreza plenerowa „Dzień Rodziny w Równem” połączona z...

Zamknij