ggg ggg ggg

Wręczenie Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, Ogólnopolski Dzień Seniora, Dzień Osób Niepełnosprawnych

W dniu 23 listopada 2022 roku w Szkole Podstawowej w Zarębach Kościelnych odbyło się uroczyste wręczenie Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznawane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Uroczystość ta została połączona z Ogólnopolskim Dniem Seniora, który obchodzony był 14 listopada oraz Dniem Osób Niepełnosprawnych, który obchodzony będzie 4 grudnia. Wydarzenie rozpoczęła Msza Święta w intencji Par Małżeńskich, osób starszych i niepełnosprawnych oraz ich opiekunów. Po zakończonej Mszy Świętej wszyscy zebrani udali się na dalszą część uroczystości, która odbyła się w Szkole Podstawowej w Zarębach Kościelnych. Pani Wójt Gminy Urszula Wołosiewicz powitała zaproszonych gości tj. Przewodniczącego Rady Gminy Zaręby Kościelne Pana Marka Nowackiego, Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Zarębach Kościelnych Panią Martę Dąbkowska, Księdza Proboszcza Andrzeja Dmochowskiego, Księdza Wikarego Tomasza Kurka, Sekretarz Gminy Zaręby Kościelne Panią Jadwigę Mikołajczyk, Skarbnika Gminy Zaręby Kościelne Panią Agnieszkę Rostkowska, Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Panią Dorotę Ludwichowską, Kierownik Centrum Opiekuńczo Mieszkalnego w Zarębach Kościelnych Panią Magdalenę Świerczewską wraz z pracownikami oraz mieszkańcami i uczestnikami, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Zarębach Kościelnych Panią Jolantę Porucznik wraz z pracownikami oraz młodzież szkolną, Zespół Zapominajka, który swoim występem uświetnił uroczystość. Następnie głos zabrał Przewodniczący Rady Gminy Zaręby Kościelne Pan Marek Nowacki oraz Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Pani Marta Dąbkowska. Pogratulowali oni Parom Małżeńskim przeżycia wielu wspólnych lat pomimo napotkanych trudności i przeszkód. Wszystkim gościom życzyli dużo zdrowia bo to ono jest najważniejsze. Każdy jubileusz jest okazją do świętowania, ale Złote Gody to rocznica niezwykła, tak jest niezwykli są ludzie, którzy przeżyli razem pół wieku. Prawdziwe, zgodne i dobre małżeństwo to takie, które przetrwa wszystkie życiowe problemy i bolączki, by po latach zyskać wzajemne zrozumienie, tolerancję oraz wzajemny szacunek. Złote Gody to niezwykle wydarzenie nie tylko dla Jubilatów, ale również dla ich rodzin i przyjaciół, to 50 lat nieprzerwanego, harmonijnego pożycia małżeńskiego. Spotkanie uświetnione zostało występem zespołu Zapominajka, oraz uczniów szkoły Podstawowej w Zarębach Kościelnych. Uczestnikom wręczono drobne, słodkie upominki. Spotkanie upłynęło w miłej rodzinnej atmosferze a wszystkim Parom Małżeńskim, Osobom Starszym, Niepełnosprawnym życzymy dużo zdrowia, wytrwałości, cierpliwości i wszystkiego dobrego.

/Info/

140 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Rusza budowa nowego boiska w Zespole Szkół w Małkini

W dniu 30 listopada br. przedstawiciele władz Powiatu Ostrowskiego podpisali umowę z Wykonawcą na realizację zadania inwestycyjnego polegającego na przebudowie...

Zamknij