ggg ggg ggg ggg

Wójt Gminy Sadowne zwrócił się do mieszkańców

Wójt Gminy Sadowne Waldemar Cyran w ubiegłym tygodniu zwrócił się do mieszkańców gminy z informacją i apelem, że ze względów bezpieczeństwa w Gminie Sadowne nie są organizowane wspólne, oficjalne uroczystości, szczególnie te majowe, zawsze wspólnie obchodzone. Zaprosił mieszkańców do indywidualnego upamiętnienia świąt i rocznic.

Wystosował również 30 kwietnia „List” do mieszkańców, druhen i druhów OSP i wszystkich przebywających na terenie gminy Sadowne.
– „Co roku, spotykaliśmy się w naszym parafialnym kościele na mszy św. w intencji naszej ojczyzny i druhów strażaków, następnie oddawaliśmy cześć naszym przodkom nad kamieniem pamięci oraz przeżywaliśmy uroczysty apel wszystkich jednostek OSP z terenu Gminy Sadowne. Niestety, od kilku tygodni żyjemy w innej rzeczywistości, spowodowanej wirusem covid-19 i ogłoszonym przez władze rządowe RP stanie epidemii, która uniemożliwia nam wspólne świętowanie. Zarażenia i wszystkie obostrzenia nie ominęły również Gminy Sadowne. W tym trudnym dla nas czasie, staramy się być blisko Was, aby powoli wrócić do normalnego życia. W ramach pomocy mieszkańcom szyte i rozdawane są maseczki, został pozyskany sprzęt komputerowy do zdalnego nauczania, otwarto targowisko gminne. Na bieżąco realizujemy zaplanowane w budżecie zadania inwestycyjne.
Miesiąc maj to też czas zaplanowanych i wynikających z Konstytucji wyborów na Prezydenta RP. Przyglądamy się z olbrzymim niepokojem na panujący bałagan i przepychanki parlamentarne, kto ma rację i czyja wykładnia prawa jest słuszna. Próbuje się wciągnąć samorządy w grę polityczną i obarczyć odpowiedzialnością za brak jednoznacznego prawa w materii wyborów prezydenckich. Samorządy zawsze wykonują swoje zadania na podstawie ustaw i w majestacie obowiązującego prawa. Dopóki nie zostanie zażegnany chaos zakończenia procedowania ustaw, stosujemy się do aktualnie obowiązujących aktów prawnych i poleceń w tym temacie Państwowej Komisji Wyborczej.” – opisywał obecne życie gminy i mieszkańców wójt Waldemar Cyran.
Dziękował za wyrozumiałość i zrozumienie tego wyjątkowego czasu oraz za to, że stosują się do koniecznych dla dobra nas wszystkich obostrzeń i wyrzeczeń. „Wierzę, że co najgorsze już za nami i wszystko powoli zacznie wracać do normy z przed epidemii i tego wszystkiego życzę.” – zapewniał mieszkańców.
Zwracał się z prośbą, aby pomimo panującej epidemii, nie zapomnieć o wywieszeniu biało czerwonej flagi, naszego symbolu narodowego oraz do uczczenia, tych ważnych rocznic dla nas wszystkich „..pamięcią o ojczyźnie, dokonaniach naszych wielkich Polaków i tych, którzy dbali i dbają o bezpieczeństwo nas wszystkich – druhen i druhów strażaków.”
Był to bardzo ważny list i apel, który wójt Gminy Sadowne Waldemar Cyran skierował do wszystkich.

/Janina Czerwińska/

1 045 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Święto Konstytucji 3 Maja

W niedzielę 3 maja uczczono w Węgrowie 229. rocznicę uchwalenia Konstytucji. Kwiaty pod tablicą przy Skwerze 3 Maja w imieniu...

Zamknij