ggg ggg ggg ggg

Wojciech Chmielarz gościem „Zaczytanego Radzymina”

W sobotę, 10 lutego w Miejskiej Sali Koncertowej im. F. Chopina w Radzyminie, odbyło się kolejne spotkanie w ramach cieszącego się ogromną popularnością cyklu „Zaczytany Radzymin”. Tym razem, pomysłodawczyni przedsięwzięcia Agnieszka Oniszk – Stachyra, ku uciesze czytelników zaprosiła do Miasta Cudu nad Wisłą autora poczytnych kryminałów, Wojciecha Chmielarza!

Kto wie, co się wydarzyło 10 lutego 2024 roku w Radzyminie?
Jakie wydarzenie zgromadziło zacne grono pasjonatów literatury kryminalnej w sali koncertowej Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Radzymin?
Dla ciekawskich spieszę z wyjaśnieniami…
„Zaczytany Radzymin” pod wodzą Agnieszki Oniszk-Stachyry kolejny raz zaaranżował spotkanie z twórcą literatury. Do Radzymina zawitał pisarz, scenarzysta, felietonista, laureat Nagrody Wielkiego Kalibru Wojciech Chmielarz.
Spotkanie obfitowało w anegdoty, historie dotyczące przygody z pisaniem… Przygoda ta przeistoczyła się w pasję i sposób na życie naszego Gościa. I pomyśleć, że wiele wydawnictw nie poznało się na talencie i potencjale autora „Żmijowiska” – a teraz z pewnością tego żałują…
Wojciech Chmielarz po wydaniu pierwszej części historii o komisarzu Mortce pt. „Podpalacz” w 2012 roku nieprzerwanie obdarowuje czytelników swoimi historiami. Praca nad książką oparta na dopracowanym planie trwa ok. 4-5 miesięcy, dzięki temu w ciągu roku powstają 2 literackie nowości od naszego autora. Wojciech Chmielarz jest w gronie twórców, których książki doczekały się ekranizacji. Na podstawie „Żmijowiska” powstał serial z Pawłem Domagałą w roli głównej, a powieść „Wyrwa” z Tomaszem Kotem i Karoliną Gruszką zawitała
do kin. To jeszcze nie jest ostatnie słowo w kwestii przenoszenia książek na ekran – spodziewajcie się kolejnych niespodzianek.
W czasie spotkania był czas zarówno na pytania od Agnieszki, jak i od publiczności. Sposobność na zamienienie z Gościem kilku zdań była również przy podpisywaniu książek. Dzięki temu dowiedziałam się, że Wojciech Chmielarz nie powołał do życia w swoich powieściach bohatera, który by Go irytował. Moim zdaniem takim bohaterem jest Kochan w serii o komisarzu Mortce – zachęcam każdego z Was do sięgnięcia do niej i przekonania się o tym samemu.
Tradycją „Zaczytanego Radzymina” jest loteria, do której nagrody przekazują lokalni twórcy rękodzieła: Elżbieta Żak – Maniaszydełkowania, Agnieszka Bania – AgnesArt, sklep „Dalik” oraz Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Radzymin.
Nasz Gość został obdarowany wyjątkowymi prezentami przygotowanymi przez Alicję Czarnowską, Magdalenę Jabłecką – MagJaKwiatów oraz Cukiernię Toffik.
Wieść o spotkaniach organizowanych przez Agnieszkę niesie się poza granice naszego miasta.
Kolejny raz swoją obecnością zaszczycił nas poseł na Sejm RP Pan Piotr Kandyba. Kroki wielu uczestników „Zaczytanego Radzymina” wraz z Wojciechem Chmielarzem po zakończeniu spotkania poprowadziły do Domku Ogrodnika na najlepszą kawę w powiecie…
…a co się tam działo o tym cicho sza…

/Katarzyna Lewaszkiewicz;
foto: Krzysztof Dynowski,
Paweł Cybulski/

237 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Modernizacja Orlika

Tłuszczański Orlik będzie jak nowy. Wszystko za sprawą prac, jakie zostaną wykonane za kwotę 1 266 233,70 zł. Co zostanie...

Zamknij