ggg ggg ggg

Wizyta wyjątkowego gościa – Premier Mateusz Morawiecki w Łochowie

11 czerwca 2023 r. w Łochowie z mieszkańcami powiatu węgrowskiego spotkał się Premier RP Mateusz Morawiecki, żeby porozmawiać o lokalnych inwestycjach, polskiej gospodarce oraz bieżących wydarzeniach.

foto. Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

Spotkanie w ubiegłą niedzielę zostało zorganizowane w Hali Sportowej im. Mariana Dzięcioła przy ZSP w Łochowie. Trzeba podkreślić, że aby wysłuchać i zobaczyć Pana Premiera Mateusza Morawieckiego przybyli nie tylko mieszkańcy Łochowa i powiatu węgrowskiego, ale także liczne przedstawicielki Kół Gospodyń Wiejskich. Uczestniczyli również sympatycy z naszego regionu m.in. z Wyszkowa, Brańszczyka, Węgrowa, Siedlec, Sokołowa Podlaskiego, Wołomina i powiatu wołomińskiego, Ostrowi Mazowieckiej, Zaręb Kościelnych i wielu mniejszych miejscowości. Udział wzięli również parlamentarzyści: senator Maria Koc, poseł Teresa Wargocka, poseł Maciej Górski, minister Krzysztof Tchórzewski, wiceminister Piotr Uściński, wicewojewoda mazowiecki Sylwester Dąbrowski oraz samorządowcy. Byli strażacy i przedstawiciele służb mundurowych. Można śmiało ocenić, że zgromadzili się reprezentanci wszystkich grup społecznych i cały przekrój wiekowy: od najmłodszego pokolenia, czyli kilkulatki w stroju ludowym, poprzez uczniów szkoły podstawowej i średniej, osoby młode i dojrzałe, aż po emerytów. Akurat w tym spotkaniu nie dzielono się wg sympatii politycznych, bo w hali zasiadły także osoby o innych preferencjach niż sympatycy Prawa i Sprawiedliwości.
Premier Mateusz Morawiecki został przywitany entuzjastycznie przez uczestników i bardzo serdecznie przez gospodarzy spotkania. Burmistrz Łochowa witał wszystkich gorąco i serdecznie, ale szczególny aplauz zgotowano Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu. Burmistrz Robert Gołaszewski podzielił się informacjami na temat miasta i gminy Łochów- co się udało dokonać w mijającej kadencji i jakie oraz jak duże środki trafiły do Łochowa z programów rządowych i unijnych i jak bardzo gmina dzięki temu mogła się rozwinąć. Następnie głos zabrała senator Maria Koc podsumowując jak wiele miliardów złotych trafiło do całego powiatu węgrowskiego na infrastrukturę, drogi, kanalizację. Podziękowała również Panu Premierowi za pracę dla Polski i za to, że Polską dzięki Premierowi rządzą bardzo kompetentni ludzie.
„Dzisiaj w Łochowie spotkałem się z mieszkańcami powiatu węgrowskiego, żeby porozmawiać o lokalnych inwestycjach, polskiej gospodarce oraz bieżących wydarzeniach… O naszych sukcesach najlepiej mówią liczby – wzrost PKB oraz najniższe bezrobocie w UE. Przez ostatnie osiem lat udało się wyciągnąć Polskę z dziadostwa, które wcześniej było powszechne w bardzo wielu wymiarach.” – mówił Premier Mateusz Morawiecki. Rozpoczął swoją wypowiedz od kwestii wiążącego się z bezpieczeństwem wszystkich: kobiet, dzieci, mężczyzn i są zgodne z wartościami, jakie reprezentuje Prawo i Sprawiedliwość.
„Tak długo, dopóki rządzi Prawo i Sprawiedliwość, tu jest Polska i nie pozwolimy na to, aby nielegalni migranci wjeżdżali do Polski bez naszej woli, bez naszej zgody, bez naszej wiedzy… Dla nas bezpieczeństwo polskich rodzin, polskich kobiet i polskich dzieci jest najważniejsze” – zapewniał Premier. „Sorry, przyjaciele komisarze, my się nie zgadzamy na taki dyktat” – mówił, podkreślając, że Polska nie zgadza się na taką politykę Unii, a prawdziwą solidarność okazuje wobec uchodźców z Ukrainy od pierwszego dnia wojny.
Poruszył temat wychodzenia dzięki konsekwentnej polityce prowadzonej przez prezesa Jarosława Kaczyńskiego, z tzw. „dziadostwa”. Była to rewolucja godnościowa, przywrócenie ludziom pracy, podnoszenie płacy minimalnej, wprowadzanie programów społecznych. Wspominał jak to wyglądało wcześniej za czasów obecnej opozycji.
„Aby Polska nie zeszła z drogi rozwoju, do władzy nie mogą wrócić nieudacznicy, partacze, lenie i cwaniacy – podkreślał Premier Mateusz Morawiecki. Według niego „Polska ma być najlepszym miejscem do życia”. Apelował również o to, abyśmy „pilnowali Polski, pilnowali interesu Polski, bo ten, który tego nie będzie robił, będzie pracował w interesie obcych. „Nasz cel na kolejne 3 – 5 lat, to, aby Polska była najlepszym, najpiękniejszym miejscem w całej Europie, a nie tylko w Warszawie, ale w Łochowie, w każdej wsi, mieście, powiecie. Zapewniał, że nigdy w 1000-letniej historii, jeśli chodzi o poziom życia, Polska nie była tak blisko tego celu.
„Nasi przeciwnicy polityczny z Platformy Obywatelskiej słuchają dyrektyw z Berlina i Brukseli, a my słuchamy was w Łochowie, Węgrowie, Siedlcach, Ostrołęce czy Wysokim Makowieckim” – tłumaczył Premier Morawiecki..
Przypominał jak było to za poprzednich rządów PO, które doprowadziły do wielkiej zapaści, ubytek w dochodach państwa przez 40 miliardów złotych rocznie – pieniądze, które nie wpłynęły do budżetu państwa i gigantycznego ubytek poprzez zabranie przez PO pieniędzy Polaków z OFE. „Strzeżcie się tych wilków w owczej skórze. Oni kłamią rano, w południe, wieczorem” przestrzegał Premier. Zwracał również uwagę, że opozycja po dojściu do władzy wspierałaby interes nie Polski, a Niemców. Przytoczył też żartobliwie swój plan: „Chciałbym , żeby Niemcy tu przyjeżdżali na zbiór truskawek i jabłek”. Apelowa, aby Polacy się obudzili i nie pozwolili na dojście PO do władzy: „Donald Tusk, to taki rabuś, który zabierze wam wszystko, a nie da nic”. Zwracał uwagę, że przy urnach tak naprawdę Polacy oddają dwa głosy: jeden za Polską opozycji i drugi za silną Polską, bogatą i biało-czerwoną, którą proponuje Prawo i Sprawiedliwość. Te słowa wywołały gorący aplauz uczestników spotkania i skandowanie imienia Premiera – „Mateusz, Mateusz” niosło się przez długą chwilę po hali.
W drugiej części chętni mogli zadać pytania Premierowi Mateuszowi Morawieckiem. Pytano, więc Premiera i dziękowano za prowadzone rządy i wsparcie. Najmłodsi pytali o to, co przewiduje PiS i rząd w sprawie dzieci od uczniów szkół podstawowych, po starszych i tych po ukończeniu podejmujących pracę. Dziękowano za wspieranie Instytutu Pamięci Narodowej, czy sugerowano jak powinni przeciwdziałać naciskom Brukseli i UE lub pytano o „obstrukcję sądów”. Premier Morawiecki zaznaczył, że to czy będzie można kontynuować reformę, czy „będzie powrót do jeszcze gorszego wymiaru sprawiedliwości, odpowiedzą wyborcy w październiku tego roku”. Poruszano wiele, wiele innych tematów, a Premier Mateusz Morawiecki szczegółowo odpowiadał na wnioski, obawy i propozycje. Po tej części przyszedł czas na zakończenie spotkania, ale uczestnicy nadal chcieli zamienić choćby słowo z Premierem, Były uściski dłoni i pamiątkowe zdjęcia oraz ciepłe dowody sympatii i troski kierowane do Premiera.

/Janina Czerwińska/

724 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Rekonstrukcja historyczna w skansenie w Suchej

4 czerwca 2023 r. na terenie skansenu w Suchej (gmina Grębków) w ramach wydarzeń związana z przebiegiem Powstania Styczniowego na...

Zamknij