ggg ggg ggg ggg

Wizyta Ministra Edukacji i Nauki w Ostrowi Mazowieckiej

W poniedziałek, 28 sierpnia wizytę na budowie Szkoły Podstawowej nr 1 i Przedszkola nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej złożyli Minister Edukacji i Nauki prof. Przemysław Czarnek oraz Poseł Daniel Milewski. Gościom towarzyszył burmistrz Jerzy Bauer.

Obecny był także przedstawiciel Wojewody Mazowieckiego Kierownik Delegatury Placówki Zamiejscowej w Ostrołęce Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie Marcin Grabowski i Mazowiecki Wicekurator Oświaty Dorota Skrzypek, Starosta Ostrowski Zbigniew Chrupek, Bartłomiej Pieńkowski Prezes Zakładu Gospodarki Komunalnej w Ostrowi Mazowieckiej, kadra kierownicza Urzędu Miasta, radni miejscy, dyrektorzy szkół i przedszkoli.

Konferencję rozpoczął Poseł Daniel Milewski dziękując Ministrowi za obecność oraz gratulując miastu tak potężnej inwestycji.

Następnie głos zabrał Minister Czarnek podkreślając, że inwestycja w Ostrowi Mazowieckiej jest wyznacznikiem tego, co dzieje się w całej Polsce.

„Ale żeby można było przekazać środki na tego rodzaju inwestycje, to trzeba przede wszystkim wizji samorządowców” – zastrzegł Minister Czarnek i podziękował burmistrzowi Jerzemu Bauerowi oraz wszystkim zaangażowanym w inicjatywę budowy szkoły w Ostrowi Mazowieckiej. Minister zaznaczył, że jest to jedna z najpoważniejszych inwestycji oświatowych. „Blisko 38 mln zł zostało przekazanych ze środków rządowych na budowę szkoły i przedszkola”. Dodał, że podobnych inwestycji w całym kraju jest o wiele więcej.

Podczas wizyty w Ostrowi Mazowieckiej Minister Edukacji i Nauki mówił także o przygotowaniach do nowego roku szkolnego i zmianach w systemie oświaty, które zaczną obowiązywać od 1 września. Są wśród nich
m.in. bezpłatne laptopy dla uczniów klas IV oraz bony dla nauczycieli na zakup sprzętu komputerowego. Nauczyciele otrzymają także dodatkową nagrodę w wysokości 1125 zł z okazji jubileuszu 250-lecia powołania Komisji Edukacji Narodowej.

/Info UM Ostrów Mazowiecka/

352 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Dożynki Gminno – Parafialne – Mieszkańcy Gminy Małkinia Górna dziękowali za tegoroczne plony

To szczególne dla rolników, ogrodników, sadowników i dla wszystkich mieszkańców z naszej gminy wydarzenie rozpoczęło się od wprowadzenia barwnego korowodu...

Zamknij