ggg

Wigilia w Świetlicy Socjoterapeutycznej w Wyszkowie (23.12.2011)

W dniu 21 grudnia br. w Świetlicy odbyła się uroczysta Wigilia, na którą przybyły dzieci ze swoimi rodzicami oraz liczni goście. W sali, odświętnie udekorowanej zgromadziło się około osiemdziesiąt osób, wśród których znaleźli się znakomici goście w osobach: Ks. Proboszcz Roman Karaś, Pani Anna Gołębiewska, Naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego, Pani Krystyna Kurowska, Dyrektor PCPR w Wyszkowie oraz Pani Jolanta Maćkowska, Pracownik PCPR, Pani Katarzyna Kamieniecka, Dyrektor Oddziału Europejskiego Centrum Kształcenia PASCAL, Pani Elżbieta Michalak, Dyrektor Zespołu Szkół Nr 3 w Wyszkowie, Pani Hanna Jankowska, Przewodnicząca Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Pan Stanisław Świadkowski, Właściciel Zakładu Jubilerskiego „Asik”, Pani Ewa Chmielewska, Przedstawiciel OPS w Wyszkowie.

Na wstępie, po powitaniu gości, Pani Jadwiga Kamieniecka, Kierownik Świetlicy przedstawiła w formie prezentacji multimedialnej podsumowanie pracy w bieżącym roku. Zwróciła uwagę na całokształt pracy w placówce, jej specyficzny charakter i potrzeby oraz osiągnięcia w postaci udziału podopiecznych w licznych konkursach na szczeblu miejskim, a nawet rejonowym. Po zaprezentowaniu teatrzyku okolicznościowego pod tytułem „Amahl i goście nocy”, przygotowanym przez Panią Renatę Zmaczyńską- Zadrożną, wszyscy zostali zaproszeni do wspólnego śpiewania kolęd, które inicjował zespół wokalny z akompaniamentem muzyka Pana Zbigniewa Porada. Po uroczystym odczytaniu przez ks. Romana Karasia fragmentu Pisma Świętego, opisującego narodzenie Dzieciątka Jezus, wszyscy podzielili się opłatkiem. Długo oczekiwana chwila spotkania z Mikołajem była dla dzieci czasem najważniejszym, w którym zostały one obdarowane wielkimi paczkami, sponsorowanymi przez różne osoby i instytucje, które są sympatykami tej placówki i nigdy nie zapominają o dzieciach.

Należy jeszcze wspomnieć o wigilijnych potrawach, które wypełniały w pełni wigilijny jadłospis.  Na koniec serdecznie dziękujemy następującym osobom i instytucjom, bez których nie można by przygotować Wigilii w tak uroczystej i obfitej formie. A są to: Piekarnia OSKROBA, Europejskie Centrum Kształcenia PASCAL, dyrekcje Zespołu Szkół Nr 3 i Nr 2 oraz Centrum Kształcenia Ustawicznego, Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, Księgarnia KRAM, Wyszkowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego, Ośrodek Pomocy Społecznej, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Klub Muzyczny ODYSEY, Cukiernia Pana Zenona Frąckiewicza.

2 576 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Spotkanie na Rynku (20.12.2011)

Ni chłód, ni padający lekko grudniowy deszcz, a później porywiście wiejący wiatr nie odstraszyły najbardziej wytrwałych mieszkańców Legionowa. Tuż przed...

Zamknij