ggg ggg

Wieniec z sołectwa Sadoleś i gmina Sadowne reprezentowali Mazowsze na Dożynkach Prezydenckich w Warszawie

W miniony weekend Gmina Sadowne oraz sołectwo Sadoleś reprezentowali Województwo Mazowieckie na Dożynkach Prezydenckich. Do Warszawy udał się Wójt Gminy Sadowne Waldemar Cyran z Małżonką, Zastępca Wójta Marcin Gręda, grupa wieńcowa z sołectwa Sadoleś (sołtys Beata Rostek, Agnieszka Warda, Bożena Wojciechowska, Katarzyna Zawistowska) oraz reprezentacja Zespołu Śpiewaczego „Sadowianki” (Marianna Szymanik, Elżbieta Dębkowska, Bogumiła Danaj, Anna Dębkowska, Zbigniew Danaj).

Doroczne Dożynki Prezydenckie – wielkie święto rolników, zorganizowano wyjątkowo na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego w Warszawie w dniach 19 i 20 września. Pierwszy dzień poświęcony był konkursowi na Najładniejszy Wieniec Dożynkowy, a o nagrodę Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej walczyli reprezentanci jedenastu województw. Praca mieszkańców Sadolesia, występujących w imieniu Województwa Mazowieckiego, została nagrodzona dyplomem. Nad przebiegiem sobotniego konkursu czuwała Pani Prezydentowa Agata Kornhauser – Duda, która otrzymała od naszej delegacji bochen chleba upieczony w sadowieńskiej piekarni.
W niedzielę uroczystości rozpoczęły się Mszą Św. w Kościele seminaryjnym pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i Świętego Józefa Oblubieńca w Warszawie. Liturgii przewodniczył kard. Kazimierz Nycz, a uczestnikami byli Para Prezydencka, minister rolnictwa, parlamentarzyści, samorządowcy, delegacje wieńcowe oraz rolnicy. Po wręczeniu każdej delegacji pamiątkowych dyplomów, Prezydent z Małżonką przeszli z korowodem dożynkowym na miejsce ceremoniału dożynkowego przed Pałac Prezydencki.
W oficjalnej części Pan Prezydent Andrzej Duda oraz Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski w imieniu wszystkich Polaków podziękowali Bogu za plony, a rolnikom za ich ciężką pracę. Ceremoniał uświetnili pięknymi występami artyści zespołu „Mazowsze”. Po oficjalnej części zaproszono wszystkich zebranych do ogrodów Prezydenckich na poczęstunek oraz wspólne rozmowy i zdjęcia.
/Info Gmina Sadowne/

764 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Lech Przychodzień uroczyście otworzył muzeum – „Szopę Sportowca. Siatkarza i nie tylko…”- miejsce stworzone z pasji i miłości do sportu

Sobota, 12 września 2020 r. była idealnym momentem na wyjątkową uroczystość. Po latach swojej sportowej kariery, jako sportowca, siatkarza, trenera...

Zamknij