ggg ggg ggg ggg

Wielki sukces (10.01.2012)

Dnia 8.01.2012 w Łochowskim Domu Kultury odbył się XX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Impreza okazała się wielkim sukcesem!
Dzięki licznej grupie wolontariuszy, organizatorom, zespołom, artystom występującym na scenie tego dnia, zebraliśmy imponującą sumę – ponad dziesięć tysięcy złotych! Dokładną sumę podamy na naszej stronie (http://www.facebook.com/migoklochow) już wkrótce, obecnie trwa liczenie. Działania łochowskiego sztabu w ramach WOŚP obejmowały: zbiórkę uliczną, część artystyczną i aukcję. Finałową część artystyczną rozpoczął spektakl teatru Duet, który przedstawił dzieciom sztukę pt. „Kot Filon”. Wszystkie pieniądze z biletów przekazano do puszki WOŚP. Następnie, na łochowskiej scenie, zaśpiewali i zagrali uczniowie Ogniska Muzycznego działającego w MiGOK Łochów. Mieliśmy okazję usłyszeć lokalne młody talenty i zobaczyć efekty ich ciężkiej pracy. Kolejną atrakcją wieczoru był koncert zespołu ComeYah – reggae/ Lublin. Kapela spotkała się z niesamowitym odbiorem i przyjęciem – publiczność powitała ich z ogromnym entuzjazmem. Lider zespołu ogłosił ze sceny: „zdarza nam się grać dla zdecydowanie większej publiczności, ale jeszcze nie czułem tak pozytywnej energii. Jesteście fantastyczni!”. Po koncercie ComeYah imprezę uświetnił lokalny DJ – udało mu się rozgrzać młodzież i zachęcić do znakomitej zabawy! W tym czasie trwał również występ tancerek ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Łochowie. Na scenie zaprezentowały się dwie grupy młodych cheerleaderek. Następnie na scenie pojawił się zespół Elvis Deluxe – ROCK, GARAGE, MUZYKA PSYCHODELICZNA/Warszawa. Zaprezentował nam muzykę absolutnie transową, wszyscy słuchali ich koncertu z ogromnym zainteresowaniem. Zaraz po występie Elvis Deluxe odbyła się licytacja przedmiotów. Ostatnim wydarzeniem finałowej nocy był koncert zespołu KABANOS – Alternatywna, Metal, Rock/Warszawa. Ten skład zdobył serca łochowskiej publiczności. Muzycy nawiązali absolutnie wyjątkową relację ze swoimi wiernymi fanami, którzy licznie zjawili się pod sceną i aktywnie włączyli się w przebieg koncertu. Wszyscy dali z siebie 100% i spalili bardzo dużo kalorii! 


    Swoje prace na aukcję przeznaczyli lokalni artyści: Marta Szelewa – fotografia, Artur Kokosza – rysunek, Marta Mauer – obraz. Oprócz tych prac, na licytację, przeznaczyliśmy kilka innych przedmiotów – plakaty Kochanków Gwiezdnych Przestrzeni z podpisem wokalisty Sebastiana Maliszewskiego, płytę dvd Voo Voo, naklejki na ścianę dla dzieci, książkę Jurka Owsiaka i wiele innych. Wszystkie prace/przedmioty rozeszły się jak świeże bułeczki. Goście mieli okazję napić się gorącej herbaty, kawy i wesprzeć działania Stowarzyszeń, które odwiedziły nasz Dom Kultury z ulotkami, petycjami, plakatami, książkami itp.  Chcieliśmy serdecznie podziękować wszystkim wolontariuszom za nieocenioną pomoc – byli z nami do samego końca! I wszystkim tym, którzy pomogli i uczestniczyli w naszej akcji. To dzięki Wam udało się zebrać naprawdę zadowalającą sumę, która trafi na bardzo szczytny cel!  W tym roku XX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zagrał pod hasłem: „Gramy z pompą! Zdrowa mama, zdrowy wcześniak, zdrowe dziecko, czyli na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.”
Martyna Matuszak

Galeria zdjęć

1 924 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Jubileuszowy XX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (10.01.2012)

73966,26zł Gramy z pompą! Zdrowa mama, zdrowy wcześniak, zdrowe dziecko, czyli zbieramy na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków...

Zamknij