ggg
ggg ggg

Więcej umundurowanych patroli na ulicach Ząbek

W związku z porozumieniem podpisanym pomiędzy Burmistrz Ząbek Małgorzatą Zyśk, a Komendantem Powiatowym Policji w Wołominie, w lutym br. odbyło się o 176 godzin więcej dwuosobowych, umundurowanych patroli na terenie Ząbek.

Dodatkowe patrole na ulicach Ząbek to efekt porozumienia podpisanego pomiędzy Burmistrz Małgorzatą Zyśk i Komendantem Powiatowym Policji.

Jak informuje ząbkowska policja, w lutym br. dodatkowe patrole pracowały od poniedziałku do niedzieli, w porach nocnych i popołudniowych, w rejonach w których dotychczas stwierdzono występowanie największej ilości przestępstw i wykroczeń.
Dodatkowe patrole pojawiały się głównie w rejonie dworca PKP, Parku Miejskiego, ul. Powstańców, ul. Andersena, ul. Kopernika, ul. Piłsudskiego, ul. Szwoleżerów oraz w okolicach centrów handlowych.
W sumie, w ubiegłym miesiącu na terenie miasta odbyło się o 176 godzin więcej dwuosobowych, umundurowanych patroli w porównaniu z liczbą patroli wykonywanych we wcześniejszych miesiącach.
Warto w tym miejscu powiedzieć, że do przekazywania comiesięcznych sprawozdań z wynikami pracy patroli, obliguje naszą policję porozumienie zawarte pomiędzy Burmistrz Ząbek, a Komendantem Powiatowym Policji w Wołominie.
Przypomnijmy, iż celem podpisanego 27 stycznia br. porozumienia, jest zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców Ząbek. Jest to możliwe dzięki dofinansowaniu przez miasto dodatkowych, tzw. ponadnormatywnych godzin pracy służb mundurowych, które patrolują ulice.
Z danych przedstawionych w policyjnym sprawozdaniu za miesiąc luty wynika, że w trakcie pełnionych służb w tym okresie policjanci przeprowadzili 57 interwencji, w wyniku których zatrzymali sprawcę przestępstwa oraz poszukiwaną osobę i odnaleźli osobę zaginioną.
Ponadto, funkcjonariusze skontrolowali 26 pojazdów. W wyniku kontroli ukarali 16 właścicieli aut mandatem karnym, 9 pouczyli i skierowali jeden wniosek do sądu o ukaranie.
Patrole podczas służby wylegitymowały 56 osób i doprowadziły 3 osoby pijane do miejsc wytrzeźwienia.

/opr. KW; źródło: I.P. – UM Ząbki/

102 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Od 22 marca do czerwca 2021 r. poważne utrudnienia w ruchu w al. Jana Pawła II w Radzyminie!!!

Od przyszłego poniedziałku, 22 marca br. będzie jeszcze więcej utrudnień w ruchu na al. Jana Pawła II w Radzyminie! Rozpoczyna...

Zamknij