ggg ggg ggg ggg

Wernisaż wystawy „Świat rekonstrukcji historycznej obiektywem fotografa”

W ubiegły piątek, 25 listopada w Miejskim Ośrodku Kultury w Kobyłce, odbył się wernisaż wystawy fotografii autorstwa Jarosława Marka Komorowskiego pt. „Świat rekonstrukcji historycznej obiektywem fotografa”.

W otwarciu wystawy prac fotograficznych cenionego lokalnego dokumentalisty, wzięli udział licznie przybyli goście, przedstawiciele grup rekonstrukcyjnych, a także Burmistrz Kobyłki Edyta Zbieć, która objęła wernisaż patronatem honorowym.
Pan Jarosław Marek Komorowski to pasjonat historii, koni i jeździectwa, związany z wieloma grupami rekonstrukcji oraz środowiskiem plastyków. Uczestnik i stały bywalec wielu inscenizacji, zawodów i sesji historycznych obejmujących szeroką tematykę od średniowiecza po okres II wojny światowej, odbywających się na terenie całego kraju.
Zainspirowany przeżyciami najbliższej rodziny, której członkowie działali w konspiracji związał się ze środowiskiem żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych i organizacją pomocy dla wielu z nich. Jako fotoreporter i operator kamery od lat współpracuje z redakcją „Życia Powiatu na Mazowszu”. Od 2015 r. bierze czynny udział w ogólnopolskich plenerach malarsko-fotograficznych organizowanych przez Mazowieckie Forum Biznesu Nauki
i Kultury. Jego prace prezentowane były na większości wystaw poplenerowych, organizowanych na zakończenie każdego z plenerów w Pałacu
w Chrzęsnem, w Sadownem i w wielu innych miejscach.
Pan Marek to niezwykle utalentowany, a przy tym bardzo skromny artysta. W swojej twórczości przedstawia świat pełen historii, uwieczniając na swoich fotografiach sceny z inscenizacji historycznych, a także portrety swoich kolegów i koleżanek z różnych grup rekonstrukcyjnych.
Wystawa „Świat rekonstrukcji historycznej obiektywem fotografa” dostępna jest dla zwiedzających w sali widowiskowej MOK w Kobyłce do poniedziałku 5 grudnia br.
Serdecznie zapraszamy!
/opr. KW; źródło: MOK Kobyłka/

373 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Ząbki wyróżnione w Rankingu Gmin Województwa Mazowieckiego!

Miasto Ząbki zostało wyróżnione, zyskując I miejsce w kategorii Lider Powiatowy oraz III miejsce w kategorii Lider Miejski, Rankingu Gmin...

Zamknij