ggg ggg

WARSZTATY Z ZAKRESU SPECJALNOŚCI KUCHNI TRADYCYJNEJ

Stowarzyszenie Razem Dla Wszystkich z Siedzibą w Żulinie zakończyło realizację warsztatów w ramach projektu „ Zachowanie tradycji i promocja produktu lokalnego w Gminie Stoczek”. Warsztaty odbyły się 23, 25 i 27 sierpnia 2016 r. w świetlicy wiejskiej w Żulinie, prowadziła je Pani Małgorzata Wojewódzka – właścicielka RETRO SKIBNIEW, restauracji należącej do Szlaku Kulinarnego „Mazowiecka Micha Szlachecka” promującego  tradycyjną kuchnię staropolską.

332

W warsztatach udział wzięło 20 uczestniczek, które miały okazję wysłuchać ciekawych wykładów na temat zasad wytwarzania żywności metodami kuchni tradycyjnej (regionalnej) oraz zasad żywienia człowieka czyli jak jeść smacznie i zdrowo. W kolejnej części warsztatów Panie podzielono na grupy, w których przygotowywały smaczne i pożywne dania takie jak np. „Sałatka Słonecznik”, „Pasztet z cieciorki”, „Kalafior faszerowany” czy „Ciasto piernikowe z jabłkiem”. Pani Małgorzata wskazywała proste i szybkie sposoby przygotowywania potraw oraz prezentowała i zachęcała do przygotowywania ciekawych dekoracji z wykorzystaniem dostępnych darów natury. Wszystkie przygotowywane potrawy składały się głównie z warzyw i owoców, których jest zbyt mało na naszych stołach. Podczas ostatnich warsztatów uczestnicy projektu przygotowali smaczne potrawy, którymi częstowali mieszkańców gminy podczas Dożynek w Starych Lipkach. Przygotowane wspólnie z p. Martyną Częścik stoisko cieszyło się ogromną popularnością, a przygotowane potrawy bardzo szybko zniknęły ze stołu. Dużym zainteresowaniem cieszyła się również wydana w ramach projektu broszurka informacyjna, w której znalazły się przepisy na przygotowywane podczas warsztatów dania (do pobrania na www.stoczek.net.pl).
Dziękujemy wszystkim Paniom, które poświęciły swój cenny czas i zaangażowały się w działania projektowe.

 

1 753 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
7 projektów zgłosili mieszkańcy do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego

W ramach budżetu obywatelskiego mieszkańcy Ostrowi Mazowieckiej będą mogli zrealizować swoje marzenia i potrzeby. Z dniem 31 sierpnia zakończono etap...

Zamknij