ggg

W wakacje w Tłuszczu nie odpoczywali!

Lato powolnym krokiem zmierza ku końcowi. W gminie Tłuszcz był to czas  realizowania zadań z zakresu ochrony środowiska, edukacji, sportu, kultury, modernizacji dróg oraz poprawy warunków życia mieszkańców.

Przebudowa ul. Słonecznej w Jasienicy

Modernizują, układają i asfaltują
Tylko w lipcu w samym Tłuszczu zakończyła się modernizacja ul. Zakrzewie, budowa nawierzchni z kostki brukowej na ulicy Kolejowej od ulicy Prusa do ulicy Słowackiego. Z kolei do końca września 2016 zostanie wykonany kolejny etap przebudowy ulicy Piekarskiej, polegający na wykonaniu dalszej części kanalizacji deszczowej. W ulicy Wąskiej powstała siec kanalizacji sanitarnej. Lada moment prace ruszą na ulicy Wiśniowej, gdzie powstanie nowy chodnik dla pieszych.
Zadania z zakresu infrastruktury drogowej realizowane są nie tylko w samym mieście. W Jasienicy zakończono trzy kolejne inwestycje zaplanowane na ten rok. Po przebudowie ulic Lipowej, Mickiewicza i Słonecznej, użytkownicy tych dróg mogą cieszyć się nową nakładką asfaltową.

Z myślą o uczniach
W placówkach oświatowych trwają prace inwestycyjno – budowlane. Do końca kwietnia 2017 roku zrealizowane zostaną wielobranżowe roboty budowlano – instalacyjne przedszkola w Postoliskach. – Ta inwestycja to jeden z priorytetów w tej kadencji – twierdzi burmistrz Paweł Bednarczyk – mieszkańcy Postolisk i okolic czekają na to przedszkole od dawna – dodaje.
Tymczasem w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Tłuszczu trwają ostatnie prace związane z modernizacją szatni. Podobne prace zakończyły się już w Przedszkolu Samorządowym „Baśniowa Kraina”. Podczas wakacji w małej sali gimnastycznej tłuszczańskiej podstawówki został wyremontowany uciążliwy, przeciekający dach.

Nowocześnie
w wioskach
W szeregu miejscowości w gminie lokalne place zabaw zostały wzbogacone o nowe urządzenia. Zadowoleni będą nie tylko najmłodsi, ale także opiekunowie, gdyż to właśnie z myślą o nich zainstalowano urządzenia fitness . Na zabawę i ćwiczenia na nowych obiektach zapraszamy m.in. do Wilczeńca, Brzezinowa, Szymanówka, Rysia, Jaźwia, Kozłów, Jasienicy i Mokrej Wsi. Jednak najważniejsze dla wiosek gminy Tłuszcz nie są place zabaw, lecz dostęp do zdatnej do użycia wody. I w tym zakresie prace wrą. Powstają właśnie nowe nitki wodociągu m.in. na ulicy Parkowej w Jasienicy oraz na ulicach Solarzowej i Ostrowskiej w Miąsem.

1 577 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Mieszkańcy Radzymina pożegnali śp. ppor. Zygmunta Zielińskiego – żołnierza Armii Krajowej

W wigilię Święta Wojska Polskiego, w dniu 14 sierpnia 2016 r., w wieku 89 lat odszedł na wieczną wartę ppor....

Zamknij