ggg
ggg ggg

Wakacje są dla mieszkańców. Dla władz powiatu to czas na remonty dróg

Sezon urlopowy w pełni, tymczasem na drogach, których właścicielem jest Powiat Wołomiński praca wre. Tylko w ubiegłym tygodniu ułożono nowe nakładki na ul. POW w Radzyminie i na odcinku Chrzęsne – Sulejów, wprowadzono na teren budowy wykonawcę modernizacji ulicy w Zielonce i wybrano najkorzystniejszą ofertę na rozbudowę drogi w Ząbkach!

Remont nawierzchni drogi Chrzęsne-Sulejów

Jak poinformował Starosta Wołomiński Adam Lubiak w poniedziałek, 5 lipca pracownicy Wydziału Dróg Powiatowych mechanicznie układali ścieralną warstwę bitumiczną nowej nakładki asfaltowej na drodze powiatowej 4328W na odcinku Chrzęsne-Sulejów (ok. 1000 m).
We wtorek, 6 lipca wprowadzono na teren budowy wykonawcę modernizacji ul. Lipowej i Wolności w Zielonce, inwestycji dofinansowanej w tym roku w 70% z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Remont nawierzchni ul. POW w Radzyminie

W ramach inwestycji zaplanowano m.in.: rozbudowę drogi na odcinku ok. 1300 m; przebudowę odwodnienia ulicy; budowę nowej konstrukcji jezdni, zatok autobusowych, zjazdów, chodnika i drogi rowerowej. Ponadto, na wniosek przewodniczącego Rady Powiatu Adama Pietrzaka rozszerzono zakres zaplanowanych prac budowlanych o przebudowę parkingu przy Gliniankach. Koszt prac wyniesie blisko 9 mln złotych.
W czwartek, 8 lipca dokonano wyboru najkorzystniejszej oferty na wykonawcę rozbudowy drogi powiatowej nr 4365W ul. Kochanowskiego w Ząbkach, na odcinku od skrzyżowania z ul. Drewnicką do skrzyżowania z ul. Szpitalną (wraz z tym skrzyżowaniem). Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma „Fal-Bruk” Spółka z o. o. na kwotę 2,3 mln zł. – Przed nami podpisanie umowy i przystąpienie do prac budowlanych – zapowiedział Starosta dziękując członkowi Zarządu Powiatu Grzegorzowi Siwkowi za zaangażowanie i pilotowanie inwestycji na forum Zarządu i Rady Powiatu.

Niebawem ruszy kompleksowa modernizacja ul. Lipowej i Wolności w Zielonce

Z kolei, w miniony piątek, 9 lipca Pracownicy Starostwa Powiatowego w Wołominie dokonali ułożenia nowej nawierzchni bitumicznej na drodze powiatowej – ul. Polskiej Organizacji Wojskowej (POW) w Radzyminie. Na prośbę władz miasta, dzięki zaangażowaniu członka Zarządu Powiatu Pawła Dąbrowskiego i wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Cezarego Wnuka, wyremontowano najbardziej zniszczony odcinek ulicy (od skrzyżowania przy budynku UMiG Radzymin do skrzyżowania z ul. Głowackiego i Wyszkowską przed Starym Cmentarzem).
Warto podkreślić, że ubiegłotygodniowe prace, to zaledwie kilka z odcinków dróg, które Powiat Wołomiński planuje wyremontować w 2021 r. w ramach bieżącego utrzymania. W tym roku, łącznie zrealizujemy ponad 14 kilometrów nowych nakładek asfaltowych – zapowiada Starosta Wołomiński Adam Lubiak.

/opr. KW/

120 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
W upalne dni orzeźwij się „Drewniczanką”

W upalne dni, warto pamiętać o nawodnieniu. Mieszkańcy Ząbek mogą korzystać z miejskich zdrojów wody pitnej, czyli tzw. „poidełek”, zainstalowanych...

Zamknij