ggg ggg ggg ggg

W Ząbkach powstanie filia Wydziału Komunikacji

Niebawem w Ząbkach będzie można zarejestrować pojazd albo wyrobić dokument prawa jazdy. Jak poinformował Członek Zarządu Powiatu Wołomińskiego, Grzegorz Siwek, decyzja o utworzeniu filii Wydziału Komunikacji w Ząbkach już zapadła.

Rejestracja pojazdu, czy wyrobienie dokumentu prawa jazdy już niedługo będą możliwe w Ząbkach.
Jak poinformował we wtorek, 7 lutego w mediach społecznościowych Członek Zarządu Powiatu Wołomińskiego Grzegorz Siwek, zapadła decyzja o utworzeniu w Ząbkach filii Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego w Wołominie.
„Wraz ze Starostą Adamem Lubiakiem, Burmistrz Małgorzatą Zyśk, Wicestarostą Piotrem Borczyńskim oraz Wiceburmistrzem Arkadiuszem Powierżą wypracowaliśmy rozwiązanie, które umożliwi uruchomienie filii Wydziału Komunikacji w naszym mieście” – zakomunikował Radny Powiatu Grzegorz Siwek, wskazując lokalizację przyszłej instytucji powiatowej w Ząbkach.
– W nowo zakupionym budynku przy ul. Skorupki 7a w Ząbkach utworzymy nie tylko Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną, ale także filię Wydziału Komunikacji. Po uruchomieniu tej placówki sprawy związane z prawem jazdy, czy z rejestracją samochodu załatwimy w Mieście Ząbki – zapowiedział Członek Zarządu Powiatu Wołomińskiego.
Warto w tym miejscu przypomnieć, że nieruchomość przy ul. Skorupki 7a została zakupiona przez Powiat Wołomiński pod koniec ubiegłego roku.
Podczas Sesji Rady Powiatu, która odbyła się 26 stycznia br. podjęto decyzję o wprowadzeniu do budżetu nowej pozycji, jaką będzie opracowanie projektu technicznego i wykonanie robót budowlanych w budynku przy
ul. Skorupki 7a. Dzięki wyasygnowaniu z powiatowego budżetu kwoty
800 tys. złotych możliwe będzie ogłoszenie postępowania na projekt przebudowy budynku.
Planowana w Ząbkach filia Wydziału Komunikacji będzie trzecią na terenie Powiatu Wołomińskiego. Obecnie funkcjonują już filie w Radzyminie i Tłuszczu.

/opr. KW; foto: FB/RadnySiwek/

953 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Płać podatki w Kobyłce

„Płaćmy podatki tu, gdzie mieszkamy. Czyli w Kobyłce – w mieście, w którym korzystamy ze szkół, przedszkoli, chodników, dróg, parkingów,...

Zamknij