ggg ggg ggg ggg ggg ggg

W Małkini Górnej wkrótce powstanie nowoczesny dworzec kolejowy.Porozumienie zostało podpisane.

4 kwietnia 2022 r. Pani Bożena Kordek – Wójt Gminy Małkinia Górna podpisała porozumienie z Polskimi Kolejami Państwowymi S.A.
w sprawie współpracy przy realizacji projektu pn. „Budowa dworca kolejowego Małkinia” realizowanego w ramach „Programu Inwestycji Dworcowych PKP S.A. na lata 2016-2023”.

W uroczystości związanej z podpisaniem dokumentów udział wzięli członkowie zarządu PKP S.A.: Pan Krzysztof Golubiewski, Pan Andrzej Antoni Olszewski, Pan Ireneusz Maślany, Pan Rafał Zgorzelski, a także Pan Maciej Wąsik – wiceminister Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Pan Marcin Grabowski – kierownik delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Ostrołęce oraz samorządowcy z gmin, w których będą budowane lub remontowane dworce kolejowe w Oławie i Gąsocinie.
Inwestycja będzie finansowana ze środków własnych PKP S.A. Budowa dworca w Małkni Górnej będzie realizowana w formule „Projektuj i wybuduj”. Gmina Małkinia Górna przekazuje nieodpłatnie grunty – ok. 1600 m2, pod budowę nowego budynku dworca kolejowego. W wybudowanym od podstaw budynku mieścić się będą punkty obsługi podróżujących pasażerów. Przewidziana jest również powierzchnia do celów gastronomiczno-handlowych.


„Bardzo się cieszę, że dzięki naszemu zaangażowaniu oraz przeprowadzonym rozmowom z zarządem PKP S.A., udało się nam finalnie podpisać porozumienie o współpracy. Koszty tej nowoczesnej inwestycji wycenionej na ok. 11 milionów złotych – pokrywa PKP S.A. Kolej dla mieszkańców Gminy Małkinia Górna jest ważna historycznie oraz stanowi ważny i potrzebny środek komunikacji. Mam poczucie, że pomagamy w ten sposób Mieszkańcom naszej gminy i polepszamy im komfort podróży. Dojazdy, a zwłaszcza te związane z podejmowaną daleko od Małkini pracą wiążą się z różnymi uciążliwościami, a nasi Mieszkańcy zasługują, by podróże odbywały się w możliwie najwyższych standardach, które nowy dworzec ma spełniać.”- tak wypracowane po kilkunastu miesiącach porozumienie komentuje Pani Bożena Kordek, Wójt Gminy Małkinia Górna.
Na zakończenie uroczystości Wójt Gminy Małkinia Górna podziękowała wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że porozumienie zostało podpisane i będzie wybudowany nowoczesny dworzec: „Dziękuję bardzo za wszystkie remonty jakie miały miejsce w ramach projektu na trasie Rail Baltica. Ze względu na ostatnie obostrzenia epidemiczne nie było okazji, aby za te remonty podziękować. Spółki PKP działają w różnych obszarach. Dla mieszkańców Gminy Małkinia Górna istotne jest, że swoje inwestycje realizują także w Gminie Małkinia Górna. Cieszę się bardzo, że nasze wielomiesięczne rozmowy, spotkania on-line doprowadziły do wypracowania rozwiązań w zakresie budowy dworca, które satysfakcjonują obie strony: PKP S.A. i Gminę Małkinia Górna”.

/Info
UG Małkinia Górna/

576 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Uczniowie Rubinka na zagranicznych praktykach we Włoszech

W dniach 13-26 marca 2022 grupa 17 uczniów klas II, III i IV technikum logistycznego, informatycznego i pojazdów samochodowych oraz...

Zamknij