ggg ggg ggg

W Kobyłce powstaje modułowy dom komunalny

W Kobyłce, w rejonie skrzyżowania ul. Kordeckiego i ul. Prusa rozpoczęła się budowa wielorodzinnego, komunalnego budynku mieszkalnego. Trudne, zimowe warunki nie przeszkadzają w realizacji inwestycji, ponieważ budowa odbywa się w innowacyjnej technologii modułowej.

– Wyobraźcie sobie zdziwienie mieszkańców, gdy obok nich niemal z dnia na dzień wyrośnie 4-kondygnacyjny budynek z 32 lokalami – żartują przedstawiciele wykonawcy inwestycji, firmy Climatic – Budownictwo Modułowe.
Coś w tym jest, bowiem w ciągu zaledwie kilku styczniowych nocy na placu budowy zmontowanych zostanie 36 modułów 3D w konstrukcji stalowej, które wcześniej powstały w zakładzie produkcyjnym w Ostrowcu Świętokrzyskim. To właśnie z nich, niczym z klocków złożony zostanie budynek komunalny.
Obiekt będzie czterokondygnacyjnym, niepodpiwniczonym obiektem w kształcie litery „L”. Na parterze znajdzie się 8 mieszkań, w tym 3 mieszkania dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, kotłownia oraz pomieszczenia porządkowe. Na wyższych kondygnacjach zlokalizowanych będzie również po 8 mieszkań na każdym piętrze. Powierzchnia całkowita – 1 600 m². Wartość inwestycji to 12,5 mln zł.
Wg zapowiedzi, czas realizacji inwestycji ma wynieść zaledwie 15 miesięcy od podpisania umowy do oddania do eksploatacji. (Umowa została podpisana 8 VIII 2023 r.).
– Jesteśmy pewni, że będzie to nowoczesny i funkcjonalny obiekt, który spełni oczekiwania mieszkańców Kobyłki – zapewnia Burmistrz Kobyłki Edyta Zbieć i jednocześnie zapowiada, że w tej samej technologii zostanie wybudowana nowa szkoła .

/opr. KW; źródło: UM Kobyłka/

565 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Trwają prace przy realizacji wystawy stałej w Muzeum Bitwy Warszawskiej 1920 r. w Radzyminie

W środę, 17 stycznia można było dowiedzieć się, jakie atrakcje dla zwiedzających znajdą się w Muzeum Bitwy Warszawskiej 1920 roku...

Zamknij