ggg ggg ggg ggg ggg ggg

VIII Parafialny przegląd kolęd i pastorałek w Porębie

W dniu 30 stycznia br. w kościele parafialnym w Porębie odbył się VIII Parafialny przegląd kolęd i pastorałek, w którym wzięli udział mieszkańcy parafii: dzieci, młodzież oraz dorośli. Został on zorganizowany przez Pana Michała Sitka – organistę parafialnego oraz ks. Marcina Kaczyńskiego – wikariusza tejże parafii. Na przegląd został zaproszony Pan Wójt – Wiesław Przybylski.

Podczas przeglądu zaprezentowano szesnaście kolęd i pastorałek, które swoją treścią nawiązywały do klimatu kończącego się okresu bożonarodzeniowego. Został on poprowadzony przez księdza wikariusza.
Wzięli w nim udział następujący wykonawcy i grupy parafialne: Nikola Brejnak – „Lulajże Jezuniu” (instrumentalnie na skrzypcach), Zosia Przybylska – zaśpiewała pastorałkę „Od serca do ucha”, Szymon Sitek – zagrał „Cichą noc” w wersji piano oraz Oskar Bielecki kolędę „Bóg się rodzi”, Wiktoria Gałązka zaśpiewała „Cicho, cicho pastuszkowie”, a Alicja Świaderska wykonała utwór „Mario czy Ty wiesz”, Danuta Pieńkos – „Zjaśniało”, natomiast Schola parafialna zaśpiewała dwa utwory pt. „Pierwsza Gwiazda” i „Gloria”. Z kolei Grupy parafialne tj. Bractwo Szkaplerza Świętego, Wspólnota Intronizacyjna, Koło Przyjaciół Radia Maryja, Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym wykonały kolędę pt. „O gwiazdo betlejemska”, zaś Pielgrzymka rowerowa, w której wystąpił również nasz Pan Wójt Wiesław Przybylski kolędę – „Józefie stajenki nie szukaj”, Koło Gospodyń Wiejskich „Porębianki” – zaśpiewało – „Dziecino święta” i góralską pastorałkę „Awcora z wiecora”, Zakon Rycerzy Kolumba wykonał kolędę „Tryumfy” z akompaniamentem Pana Michała Sitka – organisty parafialnego, a Chór parafialny również pod batutą Pana organisty wykonał pastorałki: „Cicho wszędzie” i „Niepojęte dary”.
Na zakończenie przeglądu przemówili: ksiądz prałat Andrzej Grzybowski – proboszcz, który podziękował organizatorom i uczestnikom oraz zaprosił wszystkich na wspólny poczęstunek do sali parafialnej oraz Pan Wójt, który również podziękował za zaproszenie i złożył gratulacje wszystkim uczestniczącym w tym wydarzeniu i podkreślił, że parafia Poręba jest taka rozśpiewana i muzycznie jest na wysokim poziomie.
Kierując podziękowania w stronę organizatorów i uczestników mamy nadzieję, że to wydarzenie pozostanie na długo w pamięci i w sercu wszystkich na długi czas.

/Tekst: ks. Marcin Kaczyński,
Foto: Klaudia Przybyłowska/

644 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
IX Mistrzostwa Łochowa, czyli metoda na wnuczka

W dniu 29 stycznia Miejski i Gminny Ośrodek Kultury w Łochowie oraz Klub Szaradzistów ENIGMA z Grudziądza zorganizowali IX Szaradziarskie...

Zamknij