ggg
ggg ggg

Uroczystości z okazji jubileuszu 50-lecia istnienia Zespołu Szkół Specjalnych w Wołominie

W ubiegły czwartek, 10 czerwca w obecności przedstawicieli władz samorządowych powiatu wołomińskiego, na czele ze Starostą Adamem Lubiakiem, odbyły się główne uroczystości z okazji Jubileuszu 50-lecia istnienia Zespołu Szkół Specjalnych im. ks. Jana Twardowskiego w Wołominie.

W bieżącym roku szkolnym ZSS im. ks. Jana Twardowskiego w Wołominie, świętuje 50-lecie swego istnienia. Niestety, okoliczności związane z pandemią koronawirusa spowodowały, że program obchodów jubileuszowych został ograniczony. Mimo to, Dyrekcja i Grono Pedagogiczne dokładają starań, aby ta ważna rocznica dla społeczności szkolnej została godnie uczczona.
Trzeba powiedzieć, że już w dniach:
12-16 października 2020 r. odbyły się obchody w poszczególnych klasach, a wydarzenia związane z
50-leciem kontynuowane są przez cały rok szkolny 2020/2021. Warto przy tym nadmienić, że w ramach jubileuszu przygotowane zostało m.in. specjalne wydanie gazetki szkolnej pt. „Szkolniaczek” – pisemka, które ukazuje się cyklicznie już od wielu lat i liczy obecnie aż 118 numerów. (Słowa uznania dla Szkolnej Redakcji za tak imponujące osiągnięcie).
Piękna uroczystość, która odbyła się 10 czerwca br. stanowiła niejako zwieńczenie całorocznych obchodów.
Na zaproszenie Dyrektor Szkoły p. Moniki Kisielińskiej, w wydarzeniu wzięli udział: Starosta Wołomiński Adam Lubiak, wicestarosta Piotr Borczyński oraz Naczelnik Wydziału Edukacji i Kultury Hanna Skrzypczak.
Uroczystości rozpoczęła Msza Św. w Kościele M.B. Częstochowskiej w Wołominie, którą odprawił ks. proboszcz Witold Gajda.
Następnie goście uczestniczyli w odsłonięciu pamiątkowej tablicy oraz uroczystej akademii na terenie szkoły. Dzieci i młodzież przedstawiły wyjątkowy spektakl poetycki oraz pokaz artystyczny.
– Rok szkolny 2020/2021 jest dla naszej społeczności rokiem wyjątkowym, ze względu na obchody jubileuszu 50-lecia istnienia naszej placówki. W planach mieliśmy wielką uroczystość, podczas której chcieliśmy uczcić ten okrągły jubileusz w gronie Uczniów, Rodziców, Pracowników – obecnych i emerytowanych oraz wszystkich bliskich nam osób, które przyczyniły się do tworzenia oraz rozwoju naszej szkoły i pozostawiły w jej murach cząstkę siebie. Niestety, z powodu trudnej sytuacji, jaką jest pandemia, zmuszeni byliśmy zmienić nasze plany. Mamy nadzieję, że następne okrągłe jubileusze będziemy mogli świętować w większym gronie. Korzystając z okazji, chciałabym skierować słowa wdzięczności do wszystkich, bez których nasza szkoła nie byłaby tym, czym jest dzisiaj – fantastycznym miejscem, tętniącym radością naszych uczniów, cieszącym się wspaniałą opinią w środowisku lokalnym, jak również – dzięki mediom społecznościowym – znanym i docenianym przez szersze grono odbiorców. Wszystko to, dzięki Ludziom, którzy ją tworzą, Ludziom z ogromną pasją i wielkim sercem – podkreśliła Dyrektor Szkoły pani Monika Kisielińska, dziękując wszystkim osobom zaangażowanym w rozwój i funkcjonowanie ZSS na przestrzeni lat.
Szczególne słowa podziękowania skierowane zostały pod adresem obecnych i byłych pracowników Starostwa Powiatowego w Wołominie, na czele z Panem starostą Adamem Lubiakiem oraz wicestarostą Piotrem Borczyńskim, za realizację wielu inwestycji, pozyskiwanie środków na rozwój i rozbudowę placówki dla polepszenia komfortu nauki osób niepełnosprawnych.
– Nie sposób wymienić tu wszystkich przyjaciół naszej szkoły – cieszymy się, że jest państwa tak wielu! Dlatego z całego serca dziękuję Wszystkim, którzy choć przez chwilę byli częścią naszej społeczności szkolnej, którzy bezinteresownie wspierali nas w dbaniu o naszych uczniów. Liczymy na dalszą owocną współpracę. Pamiętajcie, że drzwi naszej szkoły są otwarte dla Wszystkich, którym na sercu leży dobro dzieci i młodzieży uczącej się w Zespole Szkół Specjalnych w Wołominie. Zapraszamy do współpracy, pamiętając o słowach naszego patrona ks. Jana Twardowskiego: „Wszystkie nasze drogi prowadzą do ludzi…”
W tym wyjątkowym dniu, wiele ciepłych słów wypowiedział także Starosta Adam Lubiak. Gospodarz Ziemi Norwida i Cudu nad Wisłą podczas wystąpienia okolicznościowego podziękował Kadrze Pedagogicznej ZSS, która przyczyniła się do tworzenia historii tej placówki. Złożył również okolicznościowe życzenia pod adresem uczniów i całej społeczności szkolnej, życząc dalszych sukcesów, wielu radosnych chwil, realizacji planów i marzeń oraz oczywiście, wytrwałości w zdobywaniu wiedzy.
(Przyłączając się do życzeń dla społeczności szkolnej przypomnijmy, że ZSS w Wołominie jest publiczną placówką oświatową dla dzieci i młodzieży o specjalnych potrzebach edukacyjnych. W jego skład wchodzi szkoła podstawowa i szkoła ponadpodstawowa przysposabiająca do pracy. Placówka na pierwszym miejscu zawsze stawia dobro dziecka, a nad uczniami czuwa Dyrekcja i kilkudziesięcioosobowe Grono Pedagogiczne).
/opr. KW, źródło: ZSS,
powiat wołomiński/

134 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:

Zamknij