ggg ggg ggg ggg

Uroczystości Święta Policji w wołomińskiej Komendzie

177-142529Wczoraj w Wołominie uroczyście obchodzono 98 rocznicę powołania Policji Państwowej. Podinspektor dr Marek Ujazda – Komendant Powiatowy Policji w Wołominie w asyście Z-cy Komendanta Powiatowego Policji w Wołominie mł. insp. Jerzego Sztuca oraz Starosty Wołomińskiego Pana Kazimierza Rakowskiego wręczyli policjantom odznaczenia resortowe i akty mianowania na wyższe stopnie policyjne. Srebrnym medalem za długoletnią służbę odznaczono 3 funkcjonariuszy, brązową odznaką „Zasłużony Policjant” – trzech funkcjonariuszy, brązowym medalem za zasługi dla Policji wyróżniono 5 osób. Awanse na wyższy stopień policyjny otrzymało łącznie 118 funkcjonariuszy z jednostek i komórek organizacyjnych wołomińskiej Komendy. Były też wyróżnienia i nagrody wręczone przez przedstawicieli lokalnych władz samorządowych policjantom, którzy na terenie miast i gmin mieli największy wpływ na poprawę bezpieczeństwa lokalnej społeczności.
W uroczystościach, które miały miejsce w budynku Powiatowego Centrum Dziedzictwa i Twórczości w Wołominie – „Fabryczce”, 24 lipca 2017r. wzięli udział: Komendant Powiatowy Policji w Wołominie podinspektor dr Marek Ujazda, Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Wołominie młodszy inspektor Jerzy Sztuc, Starosta Wołomiński – Pan Kazimierz Rakowski, przedstawiciele Rady Powiatu w tym Pan Paweł Solis i Sławomir Pisarczyk, V-ce Burmistrz Wołomina Pan Robert Makowski, przedstawicie lokalnych władz samorządowych z Kobyłki, Zielonki, Ząbek, Radzymina, Marek, Tłuszcza, Klembowa, oraz Dąbrówki, Jadowa i Strachówki.
Wspólnie z policjantami Święto Policji obchodzili też przedstawiciele: Prokuratury – Pani Elżbieta Gromek-Kukuryk, Sądu – Pan Mariusz Matusik, Straży Pożarnej z Wołomina, Szpitala Powiatowego, MDK Wołomin, Powiatowego Urzędu Pracy, Powiatowego Centrum Dziedzictwa i i Twórczości w Wołominie – Jolanta Boguszewska – Kolatorska, policyjni emeryci w tym byli Komendanci Powiatowi Policji – młodszy inspektor Andrzej Pisarek, Komendanci Straży Miejskiej z Wołomina i Ząbek, przedstawiciele Straży Granicznej, Wojska Polskiego, Duchowieństwa – ksiądz Jarosław Mazurek z Parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Wołominie, przedstawiciele firm i przedsiębiorstw współpracujących na co dzień z Policją oraz lokalne media.
Komendant Powiatowy Policji w Wołominie podinspektor dr Marek Ujazda podczas swoje przemówienia zaznaczył, że poczucie bezpieczeństwa jest jedną z podstawowych potrzeb społecznych. W zaspokojeniu tej potrzeby niezmiernie ważną role pełni właśnie Policja. To, że możemy się czuć bezpieczniej, związane jest niejednokrotnie z podejmowaniem odważnych ale i rozważnych decyzji, codziennego zaangażowania i osobistej prawości funkcjonariuszy. Pan Komendant podziękował policjantom wołomińskiej Komendy za to, że nie boją się podejmować wyzwań, nie kończą służby wraz ze zdjęciem munduru, ale są na służbie 24 godziny na dobę. Na koniec Pan Komendant życzył policjantkom, policjantom i pracownikom cywilnym przede wszystkim niesłabnących sił i zapału do podejmowania kolejnych wyzwań. Niech ta praca nie będzie jedynie smutnym obowiązkiem, ale pasją i źródłem satysfakcji. Niech w pełnieniu tej niełatwej służby towarzyszy Wam wsparcie waszych rodzin – podkreślił podinspektor Ujazda. Pan Komendant życzył też, by społeczeństwo z szacunkiem odnosiło się do pracy, którą na co dzień wykonują Policjanci.
Awanse na wyższy stopień policyjny otrzymało łącznie 118 funkcjonariuszy z jednostek i komórek organizacyjnych wołomińskiej Komendy z czego w korpusie oficerów awansowało 8 policjantów, w korpusie aspirantów 56 policjantów, w korpusie podoficerów 46 policjantów, w korpusie szeregowych 8 policjantów. Odznaczeniami resortowymi wyróżniono łącznie 6 policjantów, z czego srebrnym medalem za długoletnia służbę 3 funkcjonariuszy, brązową odznaką „Zasłużony Policjant” – trzech. Brązowym medalem za zasługi dla Policji odznaczono dodatkowo 5 osób, dwóch funkcjonariuszy zostało odznaczonych brązową odznaką „ Policyjna odznaka sprawności fizycznej”.
Kierownictwo i policjanci wołomińskiej Komendy usłyszeli z ust zaproszonych goście wiele ciepłych słów., podziękowań i życzeń, nie zabrakło też okolicznościowych dyplomów i upominków. Życzenia i podziękowanie w formie listu na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Wołominie przekazał Komendant Stołeczny Policji inspektor dr Rafał Kubicki, które odczytał na uroczystości moderator – asp. szt. Tomasz Sitek. Pan Komendant podziękował za dotychczasową służbę i pracę, za wysiłek w realizowaniu codziennych zadań. Wszystkim funkcjonariuszom życzył dalszych sukcesów zawodowych oraz pomyślności w życiu osobistym i wytrwałości w Realizacji życiowych planów.
Po licznych gratulacjach i podziękowaniach obchody Święta Policji wołomińskiej Komendy zakończyły się, a funkcjonariusze wrócili do codziennych obowiązków.
Serdecznie dziękujemy Dyrekcji i pracownikom Powiatowego Centrum Dziedzictwa i Twórczości w Wołominie za pomoc i zaangażowanie podczas przygotowania uroczystości Święta Policji.
ts

 

3 359 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Święto Policji w Węgrowie

W miniony piątek (14.07), podczas uroczystych obchodów Święta Policji w Węgrowie, funkcjonariusze uczcili 98 rocznicę utworzenia Policji Państwowej. Uroczystości rozpoczęły...

Zamknij