ggg ggg

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 w Szkołach Podstawowych
w gminie Andrzejewo

W poniedziałek, 4 września 2023 roku w Szkołach Podstawowych Gminy Andrzejewo w Andrzejewie, Starej Ruskołęce oraz Ołdakach Polonii odbyło się uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2023/2024.

Dyrektorzy w przemówieniach omówili najistotniejsze kwestie związane z organizacją oraz przebiegiem roku szkolnego. Do poszczególnych Szkół Podstawowych gminy Andrzejewo, w roku szkolnym 2023/2024 będzie uczęszczało: –
SP w Andrzejewie – 324 uczniów,

SP w Starej Ruskołęce – 44 uczniów,

SP w Ołdakach Polonii – 78 uczniów.
Wójt Gminy Andrzejewo w trakcie swojego przemówienia podczas apelu omówiła zadania, które zostały zrealizowane bądź są w trakcje realizacji w poszczególnych szkołach: – SP w Andrzejewie. Wykonano „Termomodernizację Szkoły Podstawowej w Andrzejewie”. W ramach realizacji tego zadania zostały wykonane następujące prace: położono nowe wykładziny podłogowe w salach lekcyjnych i korytarzach, pomalowano pomieszczenia, ocieplono strych oraz pomieszczenia biblioteki i świetlicy, wykonano elewację na zewnętrznych ścianach budynku szkoły, przebudowano dwie kotłownie, wyremontowano łazienki, wyremontowano salę gimnastyczną. Koszt całej inwestycji to kwota 2 216 365,77 zł, w tym dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych wynosi 2 125 000,00 zł.

SP w Starej Ruskołęce: w ramach projektu „Mazowsze dla sportu 2023” Gmina Andrzejewo otrzymała dofinansowanie od Zarządu Województwa Mazowieckiego na realizację zadania „Remont Sali Gimnastycznej w Szkole Podstawowej w Starej Ruskołęce”. Termin wykonania zdania szacuje się na 30 listopada 2023r. Całkowity koszt zadania wynosi 159 999,73 zł, gdzie kwota dofinansowania to 109 161 zł. Jednocześnie gmina własnymi siłami remontuje salę informatyczną.
– SP w Ołdakach Polonii: w trakcie realizacji jest zadanie pn. „Rozbudowa budynku szkoły w miejscowości Ołdaki – Polonia”. Całkowity koszt tej inwestycji wynosi 1 252 792,38zł, w tym dofinansowanie w wysokości 60% z Samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach Instrumentu Wsparcia Zadań Ważnych Dla Równomiernego Rozwoju Województwa Mazowieckiego. Głównym elementem inwestycji jest budowa nowego budynku pełniącego funkcje świetlicy. Szkoła będzie wykorzystywać go do realizacji w nim zajęć szkolnych, przeprowadzenia apeli i uroczystości. W ramach inwestycji przeprowadzono remont wewnątrz budynku szkoły. Dzięki dużej determinacji wykonawcy oraz dyrekcji, nauczycieli, rodziców i uczniów wszystkie prace remontowe wewnątrz szkoły udało się wykonać przed rozpoczęciem roku. Wykonano malowanie ścian klas lekcyjnych, korytarzy i klatek schodowych, zamontowano nowe futryny i drzwi oraz położono nowe pokrycie na dachu budynku.
/Info UG Andrzejewo/

214 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
84. Rocznica Bitwy pod Łętownicą i Andrzejewem

Zamknij