ggg

Uroczyste podpisanie umów dla Kół Gospodyń Wiejskich, Ochotniczych Straży Pożarnych i organizacji pozarządowych z powiatów ostrowskiego i wyszkowskiego

W dniu 19 października 2023 roku w świetlicy wiejskiej w Zakrzewie-Kopijkach odbyło się uroczyste podpisanie umów dla Kół Gospodyń Wiejskich, Ochotniczych Straży Pożarnych i organizacji pozarządowych z powiatów ostrowskiego i wyszkowskiego.

Na początku uroczystości Wójt Gminy Zaręby Kościelne Pani Urszula Wołosiewicz powitała przybyłych gości: członków Zarządu Województwa Mazowieckiego Panią Ewę Orzełowską, Panią Elżbietę Lanc, Dyrektora Delegatury w Ostrołęce Pana Mariusza Popielarza, Zastępcę Dyrektora Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Pana Daniela Łagę, Wójta Gminy Małkinia Górna Panią Bożenę Kordek, Burmistrza Broku Pana Marka Młyńskiego, Wójta Gminy Szulborze Wielkie Pana Karola Dąbkowskiego, Wójta Gminy Wąsewo Pana Rafała Kowalczyka oraz przybyłych strażaków i członków KGW i organizacji pozarządowych. Pani Wójt podziękowała za programy dzięki którym organizacje pozarządowe oraz samorządy mogą się rozwijać i każdego roku otrzymywać wsparcie finansowe.
Dzięki dofinansowaniu samorządu województwa mazowieckiego 24 jednostki OSP z powiatów wyszkowskiego i ostrowskiego kupią niezbędny sprzęt oraz wyposażenie o wartości ponad 325 tys. zł. Wsparcie w wysokości ponad 235 tys. zł trafi do 35 KGW i organizacji pozarządowych z tych powiatów. Maksymalna kwota dofinansowania jednego zadania to 7 tys. zł.

Na zadanie publiczne Województwa Mazowieckiego w obszarze „Działalność wspomagająca rozwój wspólnot i społeczności lokalnych” z terenu Gminy Zaręby Kościelne dofinansowanie otrzymały 3 KGW:

  • Koło Gospodyń Wiejskich „ZAKRZEWIACY” w Zakrzewie Kopijkach
  • Koło Gospodyń Wiejskich w Kietlance
  • Koło Gospodyń Wiejskich w Chmielewie.

/Info Gmina Zaręby Kościelne/

207 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Zakończyły się prace na ulicy Spokojnej

Zakończyły się prace na ulicy Spokojnej. W ramach inwestycji został wykonany ciąg pieszo-jezdny na odcinku ok. 180 m o nawierzchni...

Zamknij