ggg ggg ggg

Uroczyste otwarcie nowego boiska oraz placu zabaw przy Szkole Podstawowej Specjalnej w Radzyminie

W ubiegły piątek, 14 czerwca w Szkole Podstawowej Specjalnej im. M. Konopnickiej w Radzyminie, odbył się kolorowy i wypełniony atrakcjami Rodzinny Piknik z okazji Dnia Dziecka. Podczas wydarzenia z udziałem Starosty Wołomińskiego Arkadiusza Werelicha dokonano oficjalnego otwarcia nowego boiska oraz placu zabaw dostosowanego do potrzeb dzieci ze szczególnymi potrzebami.

To był niesamowity Rodzinny Piknik z okazji Dnia Dziecka, który stał się świętem całej społeczności Szkoły Podstawowej Specjalnej im. Marii Konopnickiej w Radzyminie.
Naprawdę było co świętować, a świętowanie było nie byle jakie, bo z ogromną pompą. Tego dnia wszystkie dzieci, małe, duże i nawet te największe dostały prezent, o którym cała społeczność szkolna marzyła od wielu lat.
W obecności licznie przybyłych gości oficjalnie zainaugurowano i otwarto nowe szkolne boisko do gry w piłkę nożną i koszykówkę oraz plac zabaw dostosowany do potrzeb dzieci ze szczególnymi potrzebami. Obie inwestycje powstały ze środków Powiatu Wołomińskiego, a plac zabaw dodatkowo dzięki wsparciu z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Łączna wartość obu inwestycji to ponad 400 tys. złotych.
Przybyli goście, przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Wołominie na czele ze Starostą Arkadiuszem Werelichem i Wicestarostą Katarzyną Marią Pazio wspólnie z Elżbietą Kowalczyk, Martą Gzowską z Wydziału Inwestycji, Naczelnik Wydziału Planowania i Rozwoju Jolantą Lejk, Naczelnik Wydziału Edukacji i Kultury Hanną Skrzypczak oraz Radnymi Powiatowymi Cezarym Wnukiem i Pawłem Dąbrowskim dokonali symbolicznego przecięcia wstęgi i tym samym oficjalnie oddali plac zabaw do użytku młodzieży.
Starosta Wołomiński Arkadiusz Werelich wspólnie z Wicestarostą Katarzyną Marią Pazio zadeklarowali dalsze wsparcie dla placówki poprzez zwiększenie jakże potrzebnej dziś powierzchni. – Podejmiemy również starania, aby boisko szkolne zostało wyposażone w sztuczną i bezpieczną nawierzchnię – zapowiedział Starosta składając gratulacje dla całej społeczności szkolnej za organizację tak wspaniałego pikniku.
Wzruszające ciepłe słowa skierowane do Pani Dyrektor Anny Woźniak, uczniów, rodziców i pracowników szkoły, utwierdziły kadrę pedagogiczną w przekonaniu, że to co robią ma ogromną wartość. Bo przecież to właśnie dobro dzieci jest dla nich najważniejsze, a swoją pracą i oddaniem każdego dnia się do tego przyczyniają.
Po oficjalnej części przyszedł czas na trochę śmiechu. Pracownicy szkoły przygotowali przedstawienie „Wioska Smerfów”, a uczniowie kabaret „Dzień z życia ucznia”. Było bardzo śmiesznie. Później nastąpił czas gier i aktywnych zabaw, a stoły uginały się od pysznego jedzenia.
Wydarzenie sprzyjało integracji całej społeczności szkolnej i okolicznych mieszkańców. Zapewnione przez organizatorów liczne atrakcje oraz animacje skierowane zarówno do dzieci i młodzieży, jak również dorosłych, zachęcały do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu oraz zapewniły wiele radości i uśmiechów na twarzy uczestników.
W imieniu organizatorów pragniemy podziękować wszystkim, którzy wsparli realizację szkolnej imprezy, zapewnili moc zabawy i słodyczy. Dziękujemy za przepyszne ciastka i ciasta sponsorom: Cukierni Bizon, Cukierni Małgosia, Cukierni MAR.S ,firmie TAGO, firmie Coca-Cola za napoje, Verti-Hor oraz Radzie Rodziców za wsparcie finansowe. Dziękujemy Pani Kindze Rakowskiej za udostępnienie dmuchańców i fryzjerom za poświęcony czas.
Ten wspaniały dzień pozostanie na długo w naszych sercach!

/opr. R.L.; źródło: Powiat Wołomiński, SPS w Radzyminie/

189 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Akcja „WIDOCZNI BEZPIECZNI” w Gminie Dąbrówka dobiegła końca!

Dzięki współpracy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dąbrówce z Komisariatem Policji w Radzyminie, w szkołach na terenie Gminy Dąbrówka odbył...

Zamknij