ggg ggg ggg ggg

Uroczyste otwarcie dróg w gminie Łochów ze wsparciem rządowym

W poniedziałek, 13 marca, w gminie Łochów otwarto drogi wybudowane z dofinansowaniem ze środków rządowych.

W uroczystości wzięli udział: senator Maria Koc, wicewojewoda mazowiecki Sylwester Dąbrowski, kierownik Delegatury WUM w Siedlcach Anna Kaszuba, wicestarosta węgrowski Marek Renik, radni powiatowi i miejscy, burmistrz Łochowa Robert Gołaszewski, proboszcz parafii Budziska Janusz Bolewski, pracownicy Urzędu Miejskiego odpowiedzialni za inwestycje, sołtysi wsi Burakowskie i Ostrówek wraz z mieszkańcami, którzy podziękowali parlamentarzystom i wojewodzie za przyznane dotacje na budowę dróg w ich miejscowościach.
Pierwsza nowo otwarta droga we wsi Burakowskie, została przebudowana w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych z dofinansowaniem 600 tys. zł.
W ramach w/w Funduszu gmina Łochów zrealizowała 7 inwestycji (w tym 5 drogowych)takich jak: budowa drogi gminnej w Jasiorówce do ulicy Żeromskiego w Łochowie, przebudowa ul. Kwiatowej w Łochowie, przebudowa drogi gminnej ul. Broniewskiego w Ostrówku, przebudowa drogi gminnej ul. Sosnowej w miejscowości Kamionna, przebudowa kanału deszczowego wzdłuż Alei Węgrowskiej w Łochowie, budowa wodociągu w Łazach.
Łącznie Gmina Łochów pozyskała 3.550.221,00 zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.
Przebudowa drogi gminnej ul. Leśnej w Ostrówku i Rozbudowa ul. Zwycięstwa w Ostrówku- etap II” dofinansowana w ramach Programu Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych w zakresie Infrastruktury drogowej – to druga inwestycja, która została uroczyście otwarta. Kwota dofinansowania wyniosła
2 006 202,73 zł, a całkowita wartość inwestycji to 2 210 356,73 zł.
Dotychczas łącznie Gmina Łochów pozyskała 20.275.854,84 zł z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych na realizację 6 zadań (2 zostały zrealizowane, 3 są w trakcie realizacji, 1 przed zawarciem umowy). Poza tym złożono wnioski na 3 inne zadania na kwotę 2.577.327,05 zł (nabór jeszcze nie jest zakończony).

/Info/

558 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
„Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” – Łochów 2023 r.

W niedzielę, 5 marca 2023 roku w Łochowie już po raz VIII odbył się bieg lokalny „Tropem Wilczym. Bieg pamięci...

Zamknij