ggg ggg ggg

Uroczyste otwarcie budynku komunalnego w Zarębach Kościelnych i świetlicy w Gąsiorowie

Październik dla gminy Zaręby Kościelne rozpoczął się bardzo ważnymi wydarzeniami. W dniu 1 października 2022 roku nastąpiło uroczyste otwarcie dwóch budynków – budynku komunalnego przy ul. Leśnej w Zarębach Kościelnych oraz świetlicy wiejskiej w Gąsiorowie.

Na wybudowanie budynku komunalnego gmina pozyskała z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych kwotę 1.3 mln i tyle wyniósł koszt budowy tego budynku, natomiast dofinansowanie na świetlicę pozyskano z dwóch źródeł – z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014 – 2020 na zadanie:
„Termomodernizacja świetlic wiejskich w miejscowościach Gąsiorowo i Zakrzewo – Kopijki na terenie Gminy Zaręby Kościelne” – 476 297, 58 zł oraz z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych – 200 000,00 zł.
Pani Wójt Urszula Wołosiewicz szczególne podziękowania skierowała do obecnego na uroczystości Senatora Pana Roberta Mamątowa, który wspiera gminę w pozyskiwaniu środków, a szczególnie w uzyskaniu dotacji na budynek komunalny. Dla wielu rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji rodzinnej i materialnej brakowało mieszkań, a dotychczasowy zasób mieszkaniowy gminy stanowiły między innymi stare przedwojenne, drewniane budynki, które stwarzały zagrożenie dla bezpieczeństwa mieszkających tam ludzi. W nowym budynku wielkości 291,91 m2 powierzchni użytkowej, znajduje się 6 mieszkań z łazienkami różnych wielkości.
Część z nich jest w pełni dostosowana do zamieszkania dla osób niepełnosprawnych Budynek energooszczędny z ogrzewaniem podłogowym elektrycznym i panelami fotowoltaicznymi. Podziękowania dla Urzędu Marszałkowskiego zostały skierowane do obecnej na uroczystości Pani Elżbiety Lanc, członka zarządu Województwa Mazowieckiego, do radnego Sejmiku Pana Krzysztofa Winiarskiego oraz do Wojewody Mazowieckiego na ręce obecnej Pani Agnieszki Krupińskiej zastępcę kierownika Delegatury Urzędu Wojewódzkiego w Ostrołęce . Pani wójt dziękowała wykonawcom – Panu Jarosławowi Wyszomirskiemu za wykonane prace budowlane przy budynku komunalnym oraz wykonawcy robót budowlanych świetlicy w Gąsiorowie Panu Krzysztofowi Kaczorowskiemu, a także inspektorowi nadzoru Panu Waldemarowi Brzostkowi, pracownikom Urzędu Gminy za ogromny wysiłek włożony w trudny i żmudny proces od projektowania, uzgadniania, przygotowania projektów poprzez budowę, odbiory i rozliczanie inwestycji oraz radzie gminy za podjęte uchwały dzięki którym można było rozpocząć proces budowania. W tym roku gmina oddała do użytku aż 4 budynki, a wiele innych inwestycji jest w trakcie budowy, a także już zakończonych.
Budynek świetlicy w Gąsiorowie został w 2020 roku odkupiony od GSu. Przez 50 lat znajdował się tu sklep spożywczy. W ramach pozyskanych środków został gruntownie stermomodernizowany i wyremontowany. Znajdujące się na dachu panele fotowoltaiczne mają wspierać system odgrzewania i zużycia prądu.
W dalszej części uroczystości nastąpiło poświęcenie budynków przez ks. kan. Andrzeja Dmochowskiego, proboszcza parafii Zaręby Kościelne oraz ks. wikariusza Tomasza Kurka.
Podziękowania i kwiaty otrzymała Pani Wójt od KGW „Gąsiorowianki”, które pięknie ozdobiły swoją świetlicę i przygotowały pyszny poczęstunek. Mieszkańcy wsi Gąsiorowo i Uścianek
Wielki spędzili miło czas w nowej świetlicy oraz przy ognisku, świętując ważne i długo wyczekiwane wydarzenie – wymarzona świetlica, miejsce spotkań, integracji i rekreacji.
/Info UG Zaręby Kościelne/

678 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Finał Loterii „SuperLokata2022” Banku Spółdzielczego w Ostrowi Mazowieckiej

2 października 2022 r. w hali sportowej ostrowskiego MOSiR odbyło się długo oczekiwane wydarzenie, czyli rozstrzygnięcie loterii o nazwie SuperLokata...

Zamknij