ggg ggg ggg

Uroczysta Sesja Rady Miasta i Gminy Jadów

W ubiegły poniedziałek, 23 stycznia godzinie 11.00 w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Jadowie, odbyła się uroczysta Sesja Rady Miejskiej, zwołana dla uczczenia faktu odzyskania praw miejskich przez Jadów.

Uroczyste, a poniekąd także historyczne obrady z udziałem wielu gości, stały się okazją do uhonorowania i docenienia osób zasłużonych dla miasta, gminy, a tym samym dla lokalnej społeczności.
Okolicznościowe podziękowania wręczył osobiście Burmistrz Miasta i Gminy Jadów Dariusz Kokoszka. W gronie osób uhonorowanych znalazł się m.in. Starosta Wołomiński Adam Lubiak, któremu jadowscy samorządowcy podziękowali za życzliwość, wsparcie oraz nieustanną pomoc w pracy na rzecz rozwoju małej ojczyzny.
Odbierając wyróżnienie Starosta Adam Lubiak przekazał na ręce Burmistrza Dariusza Kokoszki okolicznościowy List Gratulacyjny, oraz pamiątkowy zegar, który będzie odmierzał dobry czas dla miasta Jadów.
– Przywrócenie praw miejskich dla Jadowa to powód do dumy dla mieszkańców i władz samorządowych. Jest to również niezwykle ważna decyzja dla zrównoważonego rozwoju Powiatu Wołomińskiego. Wszystkim mieszkańcom oraz przedstawicielom władz samorządowych na czele z Panem Burmistrzem Dariuszem Kokoszką, serdecznie gratuluję i życzę powodzenia oraz sprawnej realizacji planów zmierzających do dalszego rozwoju Miasta i Gminy Jadów – powiedział Starosta Adam Lubiak.
Wydarzenie stało się również okazją do przybliżenia bogatej historii miejscowości.
Początki Jadowa datuje się na przełom XIV/XV wieku. Dzięki położeniu na skrzyżowaniu szlaków handlowych w 1475 r. Jadów otrzymał przywilej targowy i prawo organizowania jarmarków. Miejscowość otrzymała prawa miejskie w 1823 roku. Jednak w wyniku carskich represji po Powstaniu Styczniowym, na mocy ukazu cara Aleksandra II z 1869 r. – Jadów utracił prawa miejskie.
W porządku obrad uroczystej Sesji Rady Miasta i Gminy Jadów znalazła się również premiera książki „Miasto i Gmina Jadów”, o której opowiedział zgromadzonym jej autor Leszek Zugaj.

/opr. KW/

126 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Spotkanie z przedsiębiorcami

Noworoczne spotkania z przedsiębiorcami przez kilka lat były tradycją, która w wyniku pandemii koronawirusa została wstrzymana na 2 lata. 17...

Zamknij