ggg ggg

Uroczyście świętowano 15-lecie wyszkowskiego PWiK (11.12.2012)

To był długi i niezwykle satysfakcjonujący dzień w życiu załogi i dyrekcji spółki. 6 grudnia 2012 r. swój jubileusz 15-lecia obchodziło wyszkowskie PWiK. 

Uroczystości zostały podzielone na dwie części. Pierwsza to przecięcie wstęgi i oddanie do użytku zmodernizowanej stacji uzdatniania wody przy ul. Komunalne, a druga zorganizowana w Zajeździe „Salwin” i poświęcona na przedstawienie historii przedsiębiorstwa, uhonorowanie zasłużonych pracowników oraz przyjmowanie licznych gratulacji ze strony zaproszonych gości. A zgromadziło się ich niemało w przestronnej sali zajazdu w Woli Mystkowskiej. Na początek gratulacje złożyli uczestniczący w uroczystości poseł Andrzej Halicki oraz wicemarszałek województwa mazowieckiego Krzysztof Grzegorz Strzałkowski. Poseł Halicki podkreślał skuteczne zarządzanie i umiejętności współpracy w Wyszkowie oraz życzył, aby woda w Wyszkowie miała jak najlepszy znak jakości. Wicemarszałek Strzałkowski zauważył, że te 15 lat mijających obecnie, to długi wysiłek inwestycyjny, który świadczy też o skuteczności samorządu gminnego. Bez impulsu ze strony samorządu byłoby niełatwo korzystać z projektów w małych przedsiębiorstwach. Możemy być dumni z oddanych w dniu jubileuszu inwestycji oraz z prezentowanych osiągnięć.

Po przywitaniu gości prezes PWiK Teresa Jastrzębska mówiła:
„Olbrzymim wysiłkiem moim i wszystkich pracowników (zwrócę uwagę, że zatrudnienie od powołania Spółki praktycznie się nie zmieniło), dokonaliśmy wielu zmian. W początkowych latach funkcjonowania Spółka zajmowała się tylko eksploatacją obiektów i sieci wod –kan, a obsługą inwestycji zajmowały się wojewódzkie lub gminne specjalnie do tego powołane jednostki, ale już od wielu lat prowadzimy również inwestycje i jest to dla nas nowe wyzwanie.
Sami pozyskujemy środki finansowe, prowadzimy przetargi oraz rozliczenia inwestycyjne. Połączyło się to ze zwiększeniem obowiązków służbowych pracowników oraz koniecznością dokształcania się. Przebudowaliśmy starą oczyszczalnię ścieków, która nie usuwała w ściekach związków biogennych (azotu, fosforu], a na jej przebudowę udało nam się pozyskać ponad 6 mln. zł dotacji z Fundacji Ekofundusz. A teraz spotykamy się z okazji zakończenia przebudowy stacji wodociągowej. Budujemy również sieci wodociągowe i kanalizacyjne oraz przejmujemy od Gminy do eksploatacji sieci z dużych obszarów gminnych. Wprowadzaliśmy również od początkowych lat funkcjonowania Spółki informatyczny program rozliczeniowo-księgowy oraz informatyczny program zarządzania siecią wodociągową połączony z mapami numerycznymi, co w tamtych latach nie było takie oczywiste w mniejszych zakładach wodociągowych. Do chwili obecnej trudno jest przełamać oceny, że woda winna być za darmo i jest jej nieskończenie dużo. Podłączenie do wodociągu poza licznikiem lub nieracjonalne zużycie wody, to zdaniem wielu mało naganne zachowanie, a nie zwykła kradzież lub niedbałość o ekologię i przyszłość nas i następnych pokoleń”.
Przedstawiała również zadania, jakie czekają na realizację w najbliższych latach m.in.:
-II etap przebudowy SUW-u tj. modernizacja studni głębinowych,
– zagospodarowanie osadów ściekowych,
-modernizacja kubaturowych przepompowni ścieków,
-wymiana niewłaściwych odcinków sieci wodociągowej i kanalizacyjnej,
-budowa nowych odcinków sieci
-zakup specjalistycznego sprzętu.


Dziękowała też osobom i instytucjom wspierającym działania często niedoceniane przez mieszkańców i obecne 7 tysięcy odbiorców ich usług:
„ Na nasze zaangażowanie, sukcesy ma znaczący wpływ pomoc, zaufanie i wspieranie w trudnych momentach przez Pana Burmistrza.
 To dzięki niemu czujemy poparcie dla swoich działań.
Dziękuję Panie Burmistrzu.
Dziękuję Radzie Nadzorczej, że zawsze jest pomocna i daje dobre rady.
Dziękuję władzom wojewódzkim, powiatowym, gminnym i ich jednostkom, radnym, naczelnikom i pracownikom urzędu miejskiego za dobrą współpracę.
Dziękuję kontrahentom i proszę o dobre, a nawet najlepsze produkty.
Bardzo ważni są dla nas nasi odbiorcy, dlatego składam im serdeczne podziękowania za  współpracę.
Dziękuję również przedstawicielom mediów- prasie.
A nasze inwestycje nie byłyby możliwe bez wsparcia instytucji finansujących, dobrej pracy projektantów, wykonawców, inspektorów nadzoru.
Dziękuję całej braci wodociągowej, koleżankom i kolegom z bratnich wodociągów, którzy serdecznie przyjęli mnie do swojego grona.
 Dziękuję bardzo, bardzo gorąco wszystkim pracownikom Spółki- to dzięki Wam możemy dziś świętować 15 lecie”.
Burmistrz Grzegorz Nowosielski, który wraz z podziękowaniami otrzymał od pani prezes kwiaty stwierdził, że tego rozwoju gospodarczego i tak wspaniałego rozwoju gminy nie byłoby bez PWiK, która od 15 lat buduje infrastrukturę. Chwalił dobrą kondycję przedsiębiorstwa i dobry zarząd oraz załogę. Dzięki inwestycjom gmina jest inaczej postrzegana, coraz bardziej ekologiczna i przyjazna. Wraz z przewodniczącym komisji gospodarki Rady Miejskiej Janem Abramczykiem i z-cą Adamem Warpasem złożył gratulacje i kwiaty na ręce prezes Teresy Jastrzębskiej.
Następnie odbyła się multimedialna prezentacja dotycząca inwestycji i stacji uzdatniania wody opracowana przez Mirosława Lewandowskiego oraz historii przedsiębiorstwa przedstawionej przez Jan Garbacza, kierownik sieci wodociągowo-kanalizacyjnej, od 38 lat związanego ze spółką oraz prywatnie syna pierwszego pracownika zakładu, którego początki sięgają 1963 r., kiedy to przy ul. Prostej w Wyszkowie oddano pierwszą hydrofornie.
Z okazji jubileuszu 15-lecia PWiK uhonorowano pamiątkowymi statuetkami:
– burmistrza Wyszkowa Grzegorza Nowosielskiego,
– Bank Ochrony Środowiska w Warszawie reprezentowany przez dyrektora Grzegorza Kaczorowskiego,                                                                                                – WFOŚiGW w Warszawie reprezentowany przez dyrektora Ryszarda Dziadaka,                                                                                                                               – „Funam” Sp. z o.o. z Wrocławia na czele z prezesem Przemysławem Tomeczko,
– BOTI C.E.L. z Warszawy na czele z Elżbietą Pietrzak,
– PPPlus na czele z Adamem Pałkiewiczem,
– Bogdan Pałęcki (kierownik Stacji Uzdatniania Wody – PWiK.

Dyplomem zostali wyróżnienie pracownicy spółki:
1. Stanisław Andrzejewski
2. Małgorzata Augustyniak
3. Andrzej Bąk
4. Kazimierz Denis
5. Jan Garbacz
6. Jadwiga Groszyk
7. Krzysztof Grześkiewicz
8. Janusz Jeżak
9. Waldemar Kacprzyński
10.Wiesława Oleksiak
LL. Bogdan Pałęcki
L2. Stanisław Przychodzki
13. Lucyna Sosnowska
14. Wojciech Rojek.

Prezes PWiK Teresa Jastrzębska prowadziła uroczystość wraz z wiceprezesem Zbigniewem Wiśniewskim i w kolejnej części uroczystości z okazji jubileuszu otrzymali mnóstwo gratulacji, ciepłych słów, upominków od przybyłych gości oraz utworów wierszem, które przygotowali specjalnie na tą okoliczność.
Zakończono uroczystości obiadem i występem Tadeusza Drozdy w satyrycznym programie.
 /J.Cz./

Galeria zdjęć

1 959 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Tworzymy kosmetyki przyszłości

Kurier W…rozmawia z Jarosławem Cybulskim, Dyrektorem Zarządzającym Cederroth Polska S.A. Red.: „2000 rok. Zebranie Zarządu Cederroth AB w Sztokholmie. Temat:...

Zamknij