ggg ggg ggg ggg

Udział przedstawicieli gminy Brańszczyk w powiatowych obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Wójt Gminy Brańszczyk Wiesław Przybylski wraz z delegacją składającą się z przewodniczącej Rady gminy Ewy Wielgolaskiej oraz sekretarz gminy Beaty Wójcik w ubiegłą niedzielę 28 wziął udział w obchodach powiatu wyszkowskiego upamiętniających żołnierzy Wyklętych – Niezłomnych.

Obchody zaplanowano na dwa dni. W niedzielę 28 lutego uroczystości z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych rozpoczęto od Mszy Św. w sanktuarium św. Idziego. Mszę św. odprawili ks. proboszcz Zdzisław Golan i kapelan Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL ks. Tomasz Trzaska. Oprawę muzyczną przygotowała Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP. Po mszy zebrani, a w tym również delegacja z gminy Brańszczyk udali się pod pomnik Żołnierzy Wyklętych i Ofiar Terroru Komunistycznego (przy moście kołowym). Tam uroczyście wójt Brańszczyka Wiesław Przybylski oraz przewodnicząca rady gminy Ewa Wielgolaska oraz sekretarz gminy Beata Wójcik złożyli wiązankę kwiatów i upamiętnili żołnierzy wykutych walczący o wolną Polskę i ich męczeńską śmierć.
/J.Cz./

630 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Cześć i chwała Bohaterom wolnej Polski!

Mimo pandemii i wymogów sanitarnych Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Łochowie obchodzono nie tylko 1 marca, ale również 27...

Zamknij