ggg ggg ggg ggg

Udana „Majówka z akordeonem” w Chrzęsnem

W ubiegłą niedzielę, 27 maja na terenie pałacu w Chrzęsnem, odbyła się „Majówka z akordeonem”. Organizatorem nastrojowego pikniku rodzinnego z licznymi atrakcjami było Starostwo Powiatu Wołomińskiego

„Majówkę z akordeonem” przy Pałacu w Chrzęsnem przygotowało w minioną niedzielę Starostwo Powiatowe w Wołominie. Paweł Nowak, akordeonista i kompozytor, a także właściciel największej kolekcji akordeonów w Polsce zaprezentował gościom odwiedzającym powiatowy zabytek część swoich eksponatów, a także odkrył przed dziećmi i dorosłymi tajemnice tego niezwykłego instrumentu. Artysta wystąpił również na scenie.
Podczas festynu można było podziwiać, m.in.: dzieci z sekcji tanecznych i akrobatycznych Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Tłuszczu, uczniów Szkoły Podstawowej w Jasienicy oraz grupę wokalną „Jasieńki”. Z dużym uznaniem przyjęto występ Ludowego Zespołu Artystycznego PROMNI z SGGW w Warszawie oraz koncert zespołu Sonanto z repertuarem z lat 50-70. XX w. W charakterze gwiazdy wieczoru wystąpił Dziani z zespołem cygańskim, któremu roztańczona publiczność długo nie pozwoliła zejść ze sceny. Atrakcje sceniczne uwieńczył występ Kuby Blokesza. Zgodnie z nazwą, podczas majówki nie zabrakło charakterystycznego dźwięku akordeonu. W tajniki tegoż instrumentu wprowadził zebranych Paweł Nowak, posiadacz największej kolekcji akordeonów w Polsce. Kompozytor wystąpił także na scenie w towarzystwie Doroty Lulki, która zaśpiewała po polsku piosenki Edith Piaf.
Wiele atrakcji czekało także na odwiedzających przypałacowy park. Z myślą o najmłodszych przygotowano ściankę wspinaczkową, dmuchańce, plac zabaw i gier, a także stoisko ogrodnicze Leroy Merlin oraz stoisko Wandy Wolf, gdzie każde dziecko mogło zapoznać się z tajnikami wyrobu naczyń. Dla dorosłych natomiast, przygotowano stoiska prozdrowotne oraz punkt gastronomiczny z przysmakami Koła Gospodyń Wiejskich z Równego.
Do rodzinnej zabawy zachęcała wspaniała pogoda, a historyczny nastrój miejsca potęgowała obecność Grupy Rekonstrukcji Historycznej „Rajski Ptak” z Tłuszcza, która w strojach z epoki zaprezentowała dawne tradycje ziemiańskie i zwyczaje dworskie.
/opr. rl/

4 672 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
II Zlot Samochodów Elektrycznych i Hybrydowych

27 maja 2018 r. ząbkowski Park Szuberta stał się jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc na Mazowszu. Drugi Zlot Samochodów Elektrycznych...

Zamknij