ggg ggg ggg ggg

Turniej Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież Zapobiega Pożarom”

W dniu 15 lutego 2024 r. w sali OSP w Brańszczyku odbyły się gminne eliminacje – XLVI edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

Inicjatorami turnieju na szczeblu gminnym byli: Zarząd Oddziału Gminnego Związku OSP w Brańszczyku oraz Wójt Gminy Brańszczyk. Turniej ma na celu popularyzację wśród młodych ludzi znajomości przepisów przeciwpożarowych oraz nabycie praktycznych umiejętności postępowania w przypadku wybuchu pożaru. Zakres tematyczny obejmuje takie zagadnienia jak tradycję i historię straży, umiejętności i przepisy z zakresu ochrony ludności, ekologii i ratownictwa, przyczyny oraz okoliczności powstawania i rozprzestrzeniania się ognia, organizowanie i prowadzenie akcji ratowniczej czy zabezpieczenia przeciwpożarowe.
W turnieju wzięło udział 13 uczestników, reprezentujących szkoły podstawowe z terenu Gminy Brańszczyk. Uczniowie zmierzyli się w dwóch kategoriach wiekowych, spośród których wyłoniono następujących laureatów:

I grupa wiekowa – klasy od I-IV
I miejsce – Fabian Poziemski,
SP Trzcianka;

II grupa wiekowa – klasy V- VIII
I miejsce – Jan Depta , SP Knurowiec;
II miejsce – Paweł Marszał, SP Trzcianka;
III miejsce- Eryk Zawadzki, SP Trzcianka.

Zwycięzcom gminnych eliminacji gratulujemy i życzymy sukcesów w eliminacjach powiatowych.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i włożony wysiłek w przygotowanie się do turnieju.

/Info UG Brańszczyk/

200 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Rok Żywirskiej

Obchodzimy właśnie 120. rocznicę urodzin największej piewczyni kultury kurpiowskiej Puszczy Białej Marii Byczyńskiej-Żywirskiej. Padł pomysł, aby z tej okazji, urodzona...

Zamknij