ggg

Turniej Rycerski w Małkini Górnej

W II Turnieju Polskiej Ligi Walk Rycerskich, który odbył się 19 listopada 2016r. walczyło o zwycięstwo 9 drużyn liczących łącznie 84 zawodników z całej Polski.

 

dscf8494

 

W hali sportowej Zespołu Szkół Gminnych nr 2 w Małkini Górnej zażarcie walczyli ze sobą wśród szczęku mieczy, buzdyganów i pancerzy, ale na sportowo i nie do krwi 84 rycerzy. Trzeba przyznać, że zawodnicy byli mocno zabezpieczeni, ale wysiłek tej walki był ogromny. Sama zbroja rycerza ważyła od 25 do 30 kg. Nad prawidłowością walk czuwali sędziowie i selekcjonerzy PLWR. Nad całością czuwał Hubert Filipiak – prezes Polskiego Stowarzyszenia Walk Rycerskich oraz Prezydent International Medieval Combat Federation, prowadząc turniej.
Rycerze – zawodnicy ubrani byli w stroje wzorowane na strojach z epoki, ale walczyli zupełnie o współczesne zakwalifikowanie się do Rycerskiej Kadry Narodowej, która będzie reprezentować Polskę na Mistrzostwach Świata w Walkach Rycerskich. Przyjechali do Małkini z różnych miast: Wrocławia, Gdańska, Olsztyna, Warszawy, Katowic, Poznania oraz z Hiszpanii i Ukrainy. W II Turnieju Polskiej Ligi Walk Rycerskich sezonu 2016/2017 wzięli udział rycerze walczący w barwach Bractwa Rycerskiego Excalibur, Dies Irae, Dzikich Żbików, Fabryki Świń, Klubu Sportowego Rycerz, Orzesza Niepokorni Bartex, Rycerskiego Klubu Sportowego Silesia, Sierotek oraz Warmii i Mazur.
Podczas turnieju rycerzy walczyli między sobą w pojedynkach 1vs1, 5vs5 lub 15vs15-walka pokazowa. W pierwszej kategorii rycerze walczyli w następujących dyscyplinach: Triatlon, czyli walka na miecze długie, na miecz i tarczę oraz miecz i puklerz. Druga kategoria w walkach 1vs1 to walki na broń drzewcową. Trzecia kategoria Bohurt – to walki 5vs5.
Wyniki starć II Turnieju Ligowego w Małkini Górnej:
Triatlon:
1.Grzegorz Krasowski
2.Mateusz Macierzyński
3.Michał Szpitalnik
4.Marcin Janiszewski
Broń drzewcowa:

1.Krzysztof Olczak
2 Paweł Karczewski
3 Bolesław Sitek
4. Dawid Cyprian Heller
Walki 5v5 (drużyny)

1. Dies Irae z Warszawy
2. Orzesze Niepokorni Bartex ze Śląska
3. Warmia i Mazury z Olsztyna i okolic
4. Silesia z Wrocławia.

Nagrodę specjalną – Puchar Wójta Gminy dla Najlepszego Zawodnika Turnieju Eliminacji do Rycerskiej Kadry Narodowej otrzymała Maja Olczak. Zwycięzcom puchary i upominki – buzdygany wręczali: Bożena Kordek – wójt Gminy Małkinia Górna oraz Hubert Filipiak – prezes Polskiego Stowarzyszenia Walk Rycerskich.

Dzięki pomysłodawcy rozegrania Turnieju w Małkini Marcinowi Przewoźnemu, życzliwości wójt Barbary Kordek oraz wsparciu dyrektora GOKiS Andrzeja Sadowskiego oraz dyrekcji Zespołu Szkół nr 2, miasto gościło Turniej Rycerski. Mieszkańcy mogli z bliska zobaczyć, jak walczono w czasach średniowiecza.
/J.Cz./

Galeria Zdjęć

 

 

2 101 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Zobacz jak było na premierze rocznika „1050” w Ostrowi Mazowieckiej

Poniedziałkowy wieczór, ratusz w centrum Ostrowi Mazowieckiej, sala konferencyjna – kolejne, zorganizowane przez Ostrowskie Stowarzyszenie Ludzie z Pasją i Teologię...

Zamknij