ggg
ggg ggg

Tunel w ul. Geodetów nareszcie OTWARTY!!!

W ubiegłą środę, 2 sierpnia tuż po godz. 15:00, ku ogromnej radości kierowców oddany został do użytku tunel drogowy pod torami przy stacji Wołomin – Słoneczna.

 

fot2Długo oczekiwane przez mieszkańców i kierowców otwarcie tunelu w ciągu ul. Geodetów to pierwszy sygnał, który zwiastuje, że wielka modernizacja linii kolejowej przebiegającej przez stolicę powiatu wołomińskiego powoli zmierza ku szczęśliwemu zakończeniu.
Trzeba przyznać, że inwestycja pomimo wielu krytycznych uwag ze strony zniecierpliwionych wydłużającymi się terminami jej realizacji wołominiaków, zaczyna przynosić miastu szereg pozytywnych zmian. Mieszkańcy zyskali nowy rozkład jazdy pociągów (połączenia co 10 minut w godzinach szczytu w kierunku Warszawy-Wileńskiej), nowe perony i przejścia podziemne. Co prawda, wymagają one jeszcze pewnych modyfikacji sugerowanych przez społeczność, a przekazywanych Kolei przez władze samorządowe niemniej, jak zapewnia wołomiński magistrat, „wkrótce pojawią się nowe ławki na peronach, potem biletomaty w dogodnych lokalizacjach. Stojaki dla rowerów już są zamontowane, a będzie ich jeszcze więcej. Będziemy też wnioskować o inne udogodnienia”. Sam tunel w ciągu ul. Geodetów poza wpływem na organizację ruchu przyniósł też poprawę estetyki tej części Wołomina. (Obiekt ma nowoczesną formę i doskonale komponuje się z sąsiadującą galerią handlową oraz rondem).
Niestety, przysłowiową łyżkę dziegciu w całej sprawie stanowi fakt, iż dwa dni po otwarciu rzeczonego tunelu, zlikwidowany został przejazd tymczasowy w świetle ul. Sikorskiego. W tej sytuacji nie ma co liczyć, że ruch przez miasto będzie odbywał się płynnie. Wobec powyższego kierowcom nie pozostaje nic innego, jak tylko cierpliwie czekać na otwarcie drugiego bezkolizyjnego przejazdu przez tory, które miejmy nadzieję nastąpi już niebawem.
/KW/

 

1 910 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Młodzież i społeczność Miasta Cudu nad Wisłą w hołdzie Bohaterom Powstania Warszawskiego

W przededniu 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, uczniowie z Międzyszkolnego Klubu Historycznego im. Armii Krajowej Ziemi Radzymińskiej, obecni byli na centralnych...

Zamknij