ggg
ggg

Trzy (niezwykle udane) Dni Miasta Kobyłka 2022 !!!

Za nami niezwykle imprezowy i obfitujący w różnorodne wydarzenia weekend w Kobyłce. Od piątku, 3 czerwca aż do niedzieli, 5 czerwca przy sprzyjającej pogodzie trwały Dni Miasta Kobyłka 2022, podczas których na odwiedzających Plac 15 Sierpnia czekało mnóstwo atrakcji!

Świętowanie w ramach Dni Miasta Kobyłka 2022 rozpoczęło się już w piątek, 3 czerwca.
Na małej scenie na Placu 15 Sierpnia o godz. 18:00 rozpoczął się Icotozacypher vol. 3 Nowy 3tap – wydarzenie objęte Patronatem Honorowym Burmistrz Kobyłki Edyty Zbieć, które przybliżyło mieszkańcom kulturę hip-hop.
Tego wieczoru zagrali dla nas: Iktotujestjohny, LIPTONOWY, KOGUT, ESO, DANY, SPEL&STOKU, QRAZ, DREAD WF, KRZYNIU, SPÓŁKA JAWNA, WOJTEK RAKOCZY, za KONSOLĄ: PITI PLANKTON. W trakcie wydarzenia odbyła się druga edycja bitwy na zwrotki oraz graffiti jam, którym zajęła się ekipa WZR. Nie zabrakło wspaniałych występów tancerzy ze Szkoły Tańca My Dance w Zielonce. Wisienką na torcie tego dnia był wspaniały Koncert polskiego rapera i autora tekstów PlanBe.
Jeszcze więcej atrakcji przyniósł drugi dzień świętowania. Sobota obfitowała w szereg atrakcji, zapewniających rozrywkę wszystkim mieszkańcom, bez względu na wiek.
Dzień rozpoczął się od porannego treningu Nordic Walking z grupą „Kijki z Kobyłki”, niemniej główne wydarzenia zaplanowano na popołudnie.
– Korzystajcie Państwo z dzisiejszego dnia, z muzyki, z tego co się tu dzieje, tym bardziej, że wszystko nam sprzyja, nawet pogoda – powiedziała Burmistrz Edyta Zbieć do wszystkich zgromadzonych na Placu 15 Sierpnia, dokonując oficjalnego otwarcia Dni Miasta 2022.
Podczas uroczystej inauguracji, Gospodarz miasta w towarzystwie Przewodniczącego Rady Miasta Konrada Kostrzewy oraz Dyrektor MOK Agnieszki Kacprzak przedstawili mieszkańcom dwóch nowych Honorowych Obywateli Miasta, Panów: Stanisława Bielewicza i Mirosława Bujalskiego.
Następnie przyszedł czas na część artystyczną. Na scenie wystąpiły prężnie działające przy MOK Kobyłka sekcje artystyczno – sportowe. Wielkie słowa uznania dla: Natalii Ilach za pokaz sekcji tańca towarzyskiego, kids dance mix i kids latino solo, Iryna Kupriianova choreograf za przygotowanie dzieci z sekcji balet, jazz i taniec współczesny do spektaklu tanecznego „Czarny ból”, Marcinowi i Kasi Sieradzkiej za pokaz Karate Klub Sportów Walki Kyokushin, a także dla Miejskiej Orkiestry Dętej w Kobyłce pod batutą Ryszarda Klechy. W świat animacji cyrkowych, pokazu iluzji i kuglarstwa przenieśliśmy się dzięki niezawodnemu Jo Art Show.
Zwieńczeniem dnia były cudowne koncerty – STAN OBECNY, z którym gościnnie wystąpiła Olga Jankowska, Music Collective & Marta Dryll za tak pozytywną energię, która na długo u nas pozostanie oraz jednej z najbardziej znanych i cenionych polskich wokalistek – Natalii Kukulskiej wraz ze swoimi fantastycznymi muzykami i kosmicznymi dźwiękami!
Niedziela, 5 czerwca była ostatnim dniem świętowania. Rodzinom odwiedzającym Plac 15 Sierpnia wiele frajdy dostarczył Festiwal Kolorów Holi Color Fest Party.
Poza tym na uczestników trzydniowego pikniku czekały namioty i stoiska zachęcające do udziału w spotkaniach, warsztatach czy kiermaszu książek. Można było uzyskać informacje w zakresie Programu Czyste Powietrze. Właściciele czworonogów mogli bezpłatnie zaczipować swoje zwierzaki, miłośnicy pożarnictwa zapoznać się ze sprzętem OSP, a entuzjaści historii pogłębić swoją wiedzę na stoisku Muzeum Motoryzacji i Techniki. Nie zabrakło gier i konkursów z nagrodami dla najmłodszych, a na wygłodniałych przez trzy dni czekały food trucki.
„Dni Kobyłki za nami. Wszystko udało się tak, jak chcieliśmy, nawet pogoda, która miała być nieciekawa okazała się doskonała. Widać tak miało być! Państwu też się chyba podobało, sądząc po liczbie, w jakiej przybyliście – poczynając od piątku (jestem pod wrażeniem, ile młodzieży było na koncertach!), aż do niedzieli. Widać, że wszystkim brakowało imprez przez minione dwa lata. Bardzo dziękuję za tę frekwencję, bo to przecież dla Państwa się staraliśmy, żeby wszystko było jak najlepiej” – podsumowała Burmistrz Kobyłki Edyta Zbieć.
W imieniu organizatorów Dni Miasta Kobyłka 2022 – Burmistrz Edyty Zbieć i Dyrektor MOK Agnieszki Kacprzak dziękujemy za wsparcie sponsorom: Nuctech, PGK Kobyłka, Instal-bud, Agencja Ubezpieczeniowa J. Grzybowski.
Dziękujemy Urzędowi Miasta Kobyłka szczególnie wydziałom: promocji, ochrony środowiska i wydziałowi gospodarczemu, Radnym Miasta Kobyłka, Stowarzyszenie Qźnia, Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kobyłce, Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Kobyłce, Szczepowi 4 DH i GZ w Kobyłce, Towarzystwu Przyjaciół Miasta Kobyłka, Innej Stronie Miasta.
Bardzo ważną kwestią każdego wydarzenia jest bezpieczeństwo. Dziękujemy funkcjonariuszom policji, strażakom z OSP Kobyłka, TP- TRANS za zabezpieczenie medyczne oraz Biuru Ochrony Osób i Mienia Persona GROUP. Technika: Prosoundart Rafał Pszczółkowski. Dziękujemy za pełen profesjonalizm prowadzącemu imprezę – Robertowi Jarkowi, Food Truck Festivals za najpyszniejsze dania kuchni niemalże z całego Świata, a Color Fest Party za kolorową niedzielę i wspaniałą zabawę!
Wielkie dzięki KOBYŁKA!

/opr. KW/

663 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:

Zamknij