ggg
ggg ggg

Trwają próbne matury!

Od środy (3 marca br.) we wszystkich szkołach średnich prowadzonych przez Powiat Wyszkowski, przeprowadzane są próbne egzaminy maturalne. Na początek uczniowie zmierzyli się językiem polskim, matematyką i językiem angielskim. Egzaminy potrwają do 16 marca, kiedy to uczniowie będą podchodzili do sprawdzianu wiadomości na poziomie rozszerzonym z geografii.

Do zmagań z zadaniami maturalnymi przystąpili abiturienci z ZS1 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Wyszkowie, CEZiU Kopernik w Wyszkowie i I LO im. Cypriana Kamila Norwida w Wyszkowie.
Przeprowadzenie próbnych matur w tym roku szkolnym – co jest konsekwencją pandemii COVID 19 – nie było obowiązkowe, jednak wszystkie placówki prowadzone przez powiat podjęły się organizacji egzaminów w formie stacjonarnej. We wszystkich szkołach w oczywisty sposób dużą uwagę przywiązuje się do zachowania ścisłego reżimu sanitarnego.
Dzięki przystąpieniu do próbnej matury uczniowie mają szansę nie tylko na sprawdzenie swojej wiedzy, ale także na zapoznanie się ze specyficznym klimatem tego wyjątkowego egzaminu oraz samą formułą matury. Jest to również doskonały sposób na powtórzenie materiału przed zbliżającymi się wielkimi krokami egzaminami maturalnymi, które zostaną przeprowadzone w maju br.
Organizacja matur próbnych przebiega zgodnie z ministerialnymi wytycznymi i przy zachowaniu ścisłego reżimu sanitarnego. Uczniowie spotykają się w małych grupach, w specjalnie wydzielonych i przygotowanych do tego salach. Szkoły zapewniają bieżącą dezynfekcję wszystkich pomieszczeń i toalet, stoliki i krzesła są dezynfekowane bezpośrednio przed i po egzaminach. Na teren szkół wpuszczane są wyłącznie osoby z zakrytym nosem i ustami. Uczniowie, którzy w tym momencie przebywają na kwarantannie lub nie przystąpili do testu w formie stacjonarnej będą mogli rozwiązać zadania maturalne w domu.
W maju tego roku do egzaminu maturalnego przystąpi łącznie około 500 uczniów z I LO, ZS nr 1 i CEZiU „Kopernik”. By jeszcze efektywniej przygotować się do nadchodzącej matury uczniowie będą mogli skorzystać z 550 godzin dodatkowych zajęć z przedmiotów egzaminacyjnych, na które dodatkowe środki finansowe przeznaczył Zarząd Powiatu Wyszkowskiego.
Harmonogram próbnych matur w 2021 r. przedstawia się następująco:
3 marca rano odbył się próbny egzamin z języka polskiego na poziomie podstawowym, a po południu z języka łacińskiego i kultury antycznej oraz z języków mniejszości narodowych na poziomie podstawowy.
4 marca rano odbył się egzamin próbny z matematyki na poziomie podstawowym, po południu z historii muzyki i filozofii.
5 marca rano odbył się egzamin z języka angielskiego na poziomie podstawowym, po południu z historii sztuki oraz z języka kaszubskiego.
8 marca rano odbył się egzamin próbny z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym i dwujęzycznym, po południu egzaminy na poziomie podstawowym z języków: francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego i włoskiego.
9 marca rano odbędzie się egzamin próbny z języka polskiego na poziomie rozszerzonym, a po południu egzaminy na poziomie rozszerzonym i dwujęzycznym z języków: francuskiego, rosyjskiego i włoskiego.
10 marca rano odbędzie się egzamin próbny z matematyki na poziomie rozszerzonym i dwujęzycznym z języków: hiszpańskiego i niemieckiego.
11 marca rano odbędzie się egzamin próbny z biologii, a po południu z informatyki.
12 marca rano odbędzie się egzamin próbny z chemii, a po południu z wiedzy o społeczeństwie.
15 marca rano odbędzie się próbny egzamin z historii, a po południu z fizyki.
16 marca rano odbędzie się egzamin próbny z geografii, a po południu egzaminy z języków mniejszości narodowych na poziomie rozszerzonym.

/Starostwo Powiatowe
w Wyszkowie/

137 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Bądź na bieżąco w Gminie Łochów z aplikacją LuPe

4 marca 2021 roku w Urzędzie Miejskim w Łochowie Burmistrz Łochowa Robert Gołaszewski podpisał umowę z firmą BIT S.A. reprezentowaną...

Zamknij